Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Tarım Kredi Kooperatifleri Sabit Faizli Kredi Uygulamasını Başlatıyor

Tarım Kredi Kooperatifleri çiftçi ve üreticilere Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın getirdiği şartları sağlaması halinde, yıllık %4 sabit faizle kredi kullanma imkanı sunacak.
Tarım Kredi Kooperatifleri Sabit Faizli Kredi Uygulamasını Başlatıyor

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri, üretici ve çiftçilerin kredi maliyetlerini en baştan bilecekleri bir kredi uygulaması başlatıyor. Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz, sertifikalı tohum ve yem için şartları yerine getiren ortaklarına, yıllık %4 maliyetle kredi kullandırmaya başladıklarını duyurdu.

Fahrettin Poyraz bütün tarımsal maliyetlerin düşürülmesi için gerekli çalışmaların yürütüldüğünü söyledi.

Fahrettin PoyrazKooperatif Genel Müdürü Poyraz, sabit maliyetli vadeli satış sisteminin ilk olarak sertifikalı tohum ve yemde deneneceğini açıkladı. Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın imkanları sayesinde ortaklarına farklı bir kampanya ve kredilendirme yöntemi sunduklarını söyledi.

Söz konusu uygulama kapsamında sertifikalı tohum ve yem için gerekli şartları sağlayan çiftçi ve üreticilere yıllık %4 maliyetle kredi kullanma imkanı sağlanacak. Fahrettin Poyraz, uygulama kapsamında 10.000 TL kredi çeken bir çiftçinin bir yıl sonunda 10.400 TL ödeyeceklerini belirtti.

Çiftçilerin sabit faizli kredilerden yararlanabilmesi için Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından belirlenen kriterleri yerine getirmesi gerekiyor.

Sabit Faizli KrediBu konuyu daha net bir şekilde anlaşılması için detaylandıran Poyraz; “Mesela sertifikalı tohumlarda olan kampanyadan yararlanmak isteyen çiftçimiz, TARSİM sigortasını da yaptırmak zorunda.” şeklinde açıklamada bulundu. Bu arada hayvan yeminde indirim yaptıkları müjdesini de verdi.

Çuvalı 50 kg olan bütün hayvan yemi çeşitlerinde 8 liralık indirim uygulandığını belirtti. Fiyatlardaki düşüşün bazı ürünlerde %15 gibi büyük bir orana denk geldiğini söyleyen Poyraz, bazılarında %10, bazılarında ise %12 indirim yaptıklarını açıkladı.

Çiftçilerin en çok sığır besi yemi kullandığını hatırlatan Poyraz, bunlardaki fiyatın 71 TL’den 63 TL’ye gerilediğini söyledi. Bu şekilde yapılan indirim oranı %11,2’ye tekabül ediyor. Daha az kullanılan buzağı yemlerinde ise %15 oranında indirim yapıldığını sözlerine ekledi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum