Yatırım yapmaya başla!

Tarife Savaşı, Yarı İletken Endüstrisindeki Yavaşlamanın Ardında Çok Küçük Bir neden!

SEMI CEO’su Ajit Manocha, ABD-Çin ticaret anlaşmazlığının yarı iletken sektörü üzerinde çok küçük bir etkisinin olduğunu söyledi. İşte detaylar;
Tarife Savaşı, Yarı İletken Endüstrisindeki Yavaşlamanın Ardında Çok Küçük Bir neden!

Yonga endüstrisi birliği SEMI’nin CEO’su Ajit Manocha, ABD-Çin ticaret anlaşmazlığının yarı iletken endüstrisi üzerinde sınırlı bir etkisi olduğunu söyledi. Çin’de düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’nda konuşan Manocha, iki ekonomik güç arasındaki tarife savaşının aslında yarı iletken endüstrisindeki yavaşlamanın ardında çük küçük bir neden olduğunu dile getirdi.

Aylardır süren ticaret savaşı, tedarik zincirleri, küresel hisse senetleri ve dünya ekonomik görünümü üzerinde kayda değer etkiler yaratmışken, SEMI CEO’sundan gelen açıklamalar dikkat çekti.

Zira ABD-Çin tarife savaşının yarı iletken sektöründe sınırlı etkisi olduğunu savunan CEO, bununla birlikte yarı iletken için görünümün çok iyimser olduğunu öne sürdü.

ABD-Çin Ticaret Savaşının Yarı İletken Endüstrisi Üzerindeki Etkisi Sınırlı “Tarifeler, sektörü yavaşlatmadı” diyen CEO, kısmen kapasitenin fazla olması nedeniyle 2019’un iyi bir yıl olmadığını da kabul etti. “Bugün gördüğünüz yavaşlamaların çoğu, bellek fiyatlandırmasından kaynaklanıyor. Bence düzeltme ve kapasite sorusu gerçekleştiğinde, muhtemelen 2020’nin başlarında toparlanma tekrar başlayacak” ifadeleriyle de görüş bildirdi.

Ayrıca yeni nesil 5G ağları, akıllı tıbbi teknoloji ve kuantum hesaplama gibi alanlarda yapay zekanın daha yaygın hale geldiğinin üzerini çizdi.

Yapay Zeka Sektörü Yarı İletken için OksijenTüm bunların daha fazla silikon yonga gerektireceğini iddia eden CEO, yapay zekayı sektör için bir sonraki oksijen olarak nitelendirdi.

Çinli teknoloji devi Huawei’in de hedef alındığı ticaret gerilimlerine de değinen Ajit Manocha, Washington’un Pekin’i tek taraflı bir şekilde hedef almaya devam etmesi durumunda Asya devinin başka ülkelerle iş yapmaya devam edebileceğini savundu. Ayriyeten ileriye bakıldığında, dünyanın Çin’e daha bağımlı hale gelebileceğini tahmin ederek ülkenin rekabetçi lider pozisyonuna gönderme yaptı.

“5G’ye ve nesnelerin internetine bakarsanız, Çin ve Asya Pasifik’in Pazar payının yaklaşık yüzde 50’sine sahip olduğunu görürsünüz ve 2025’e kadar dünyanın geri kalanını geride bırakacaklar. Peki, sahip olabilecek her şeye sahipler mi? Aslında hayır ama kesinlikle birçok alanda öne çıkıyorlar. Bu alanda Çin’i küçümsemeyin. Ben onların kesinlikle lider olduklarını düşünüyorum.”

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum