Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bankalar Arası Mesajlaşma Ağı SWIFT, Dijital Varlıklarla Birlikte Çalışacak

Mesajlaşma ağının ayrıca CBDC’leri kullanması amaçlanıyor. SWIFT bunun nasıl yapılacağını araştırmaya başladı. Ayrıntılar haberde…
Bankalar Arası Mesajlaşma Ağı SWIFT, Dijital Varlıklarla Birlikte Çalışacak
Son Güncelleme: 
Yorum

Küresel bankalar arası mesajlaşma ağı SWIFT, tokenleştirilmiş varlık piyasasında birlikte çalışabilirliği nasıl destekleyebileceğini araştırıyor.

SWIFT, ilk çeyrekte katılımcılar ve tokenize varlıkların yaşam döngüsü boyunca etkileşime giren sistemler arasındaki bilgi alışverişini iyileştirmeye yönelik testler gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Deneyler, merkez bankası dijital para birimlerini (CBDC’ler) ve yerleşik ödeme sistemleri üzerine olacak. 11.000’den fazla kurumu birbirine bağlayan SWIFT ağı, ihraç, teslimat-ödeme-ödeme ve geri ödeme süreçlerini desteklemeyi hedefliyor.

Kripto dünyasının yaygınlaşması ile bankalar ve menkul kıymet firmaları, daha fazla likidite ve erişilebilirlik sağlamak için varlıkların dijital tokenler olarak satıldığı hizmetler sunuyor. SWIFT, sınır ötesi ödemeler için bankaları ve diğer finansal kurumları birbirine bağlayan küresel bir mesajlaşma ağı olarak biliniyor.

Kripto, sabit paralar veya merkez bankası dijital para birimleri olsun, dijital para biriminin kullanımındaki büyüme nedeniyle kullanışlılığının azalacağına dair tahminler mevcut.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu