Yatırım yapmaya başla!

Ünlü Aktör Steven McQueen’in Açık Artırmayla Satılan Motosikleti: “1934 Indian Sport S”

Ünlü Aktör Steven McQueen’in Açık Artırmayla Satılan Motosikleti: “1934 Indian Sport S”

Babasını hiç tanımadı, ıslah evinde geçen çocukluk dönemi, İkinci Dünya Savaşı’nda asker ve kırmızı halıda noktalanan bir yaşam… Bu isim, 60’lı yıllarda sinema dünyasına damgasını vuran Steven McQueen’den başkası değil. Henüz 50 yaşındayken kansere yenik düşen aktör, ardında sayısız başarı ve ödül bıraktı. Efsaneler elbette unutulmaz ve son gelen haber de bunun bir ispatı.

McQueen hayranları onun motorlu taşıtlara olan ilgisini iyi bilir. Yüksek hız tutkunu olan ünlü aktör, özellikle tam bir motor tutkunuydu. McQueen’in yaşadığı yıllarda şimdiki kadar motor markası bulunmuyordu. Aslına bakarsanız Indian varken de olmasına gerek yoktu. 1901 yılında kurulmuş olan Indian, elde ettiği başarılar ve kırdığı rekorlarla her motosiklet sevdalısının sahip olmak isteyeceği bir markadır. Tabi ki McQueen’in de… Ünlü aktör o yıllarda, Indian’ın büyük beklentilerle piyasaya sunduğu 1934 Sport S modelini aldı ve yaşamı boyunca severek kullandı. Geçtiğimiz günlerde ise hala ilk gün ki kadar sağlam olan bu motor, bir açık artırmayla satıldı. Hem de lüks son model bir araba fiyatına! Şimdi dilerseniz bu tarihi motora ve detaylarına daha yakından göz atalım.

İşte karşınızda açık artırmada satılan Steven McQueen’in sahip olduğu motosiklet:

Bir Zamanlar Steven McQueen’i Taşıyan 1934 Indian Sport S

Bir Zamanlar Steven McQueen'i Taşıyan 1934 Indian Sport S1930 doğumlu olan Amerikalı aktör, oyunculuk kişiliğinin yanı sıra otomobil ve motosikletlere olan merakı ve yarışlara katılmasıyla da tanınmaktadır. Zaten McQueen’in fotoğraflarına baktığınızda, oyuncunun sportif görünümüyle dikkat çeken yönünü görmemeniz imkansız. Diğer taraftan, birçok motosiklet tutkununun rüyalarını süsleyen tasarımların üreticisi Indian Motocycle Manufacturing Company ise 1901 yılında kurulmuş ve alanında pek çok ilke imza atmış bir şirket. George M. Hendee ve Oscar Hedstrom tarafından kurulan Indian, kurulduğu zamanlarda tasarımlarıyla en önde gelen firmalardan biri olmuş, güçlü ve geniş kapasiteli V-twin motorlarıyla büyük yankı uyandırmıştır.

Bonhams Stafford Sale İsimli Acik Artirma1907 yılında New York Polis Departmanı tarafından kullanılan motosikletleri, Scout, Big Chief ve Four gibi modelleriyle hafızalara kazınan şirket, günümüzün motosikletlerinde kullanılan birçok özelliğe öncülük etmiştir. Ayrıca firmanın, 1911 yılında birçok alanda rekor kırdığını da belirtelim. Tabi ki Indian Motorcycle, makinenin iyisinden anlayan Steve McQueen’in de ilgisini çekmiş ve ünlü isim 1934 Indian Sport S olarak belirtilen motosikleti satın almış.

Üretiminin üzerinden yıllar geçmiş olmasına rağmen gayet iyi görünen 750 cc motosiklet, fildişi ve siyah renklerde tasarlanmış olup, her yıl düzenlenen Bonhams Stafford Sale isimli açık artırmada 91.485 dolara alıcı bulmuştur. 230’dan fazla motosikletin satıldığı bu açık artırmada, toplam 5.5 milyon dolar değerinde satış yapıldığını da belirtelim.

Aslına bakarsanız böylesine başarılı bir tarihe sahip olan araç, Steven McQueen’in olmasa dahi oldukça yüksek ücrete satılırdı. Tabi ki motoru satın alan kişi için efsane olan iki isimde önemlidir. Yoksa, kim bu motora yaklaşık 270 bin TL öder ki? Sahi, parayla ilgili derdiniz olmasa siz böyle bir motor almayı düşünür müydünüz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum