Yatırım yapmaya başla!

Starbucks’tan Toplu İşçi Çıkarma!

Çay satmaktan vazgeçen Starbucks, çalışanlarını işten çıkarıyor. Teavana adındaki mağazalarının kapanmasıyla, 3 bin 300 kişi işsiz kalacak.
Starbucks’tan Toplu İşçi Çıkarma!

Uluslararası kahve zinciri Starbucks, 3 bin 300 kişiyi işten çıkarıyor. ABD’li dünya lideri kahve firması, Teavana adındaki mağazalarını kapatacağını duyurdu. Burada çalışan 3 bin 300 kişi de dolayısıyla işten çıkarılacak. Starbucks, Washington merkezli Teavana adındaki şirketi 2012 yılında 620 milyon dolara satın almıştı.

Starbucks Coffee yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, bünyelerinde hizmet veren Teavana adındaki şirketin 379 şubesinin kapanacağı bildirildi.

Dünya genelinde 25 binden fazla şubeye sahip olan Starbucks, hepimizin favori kahve markasıdır. Sadece kahve değil elbette! Sıcak-soğuk içecekler, çaylar ve yiyecekler olmak üzere geniş bir menüye sahip. Ancak dünya devi marka, artık çay satmaktan vazgeçtiğini duyurdu. Evet, yanlış duymadınız. Starbucks çay işinden çıkıyor. Kendi bünyelerinde faaliyet gösteren Teavana adındaki çay şirketi de bu nedenle kapanıyor. Teavana’ya ait olan 379 şubenin tamamı, önümüzdeki yıl kapanacak. Ve burada çalışan kişiler işsiz kalacak.

Çıkarılan 3 bin 300 kişi, Starbucks’ın başka birimlerinde yeniden işe alınacak.

Yapılan açıklamada çay şirketinin kapatılmasıyla işsiz kalacak olan insanların, Starbucks bünyesinde yeniden işe alınacağı duyuruldu. Yetkililer ayrıca, önümüzdeki 5 yıl içerisinde dünya genelinde 240 bin kişiye istihdam sağlamayı hedeflediklerini belirtti.

En hızlı büyüme sağlanan Çin’de, 5 bin adet şube açılması hedefleniyor.

Dünyanın en büyük ikinci ekonomisi olan Çin, Starbucks’ın da en çok verim aldığı ülkelerden biri. En hızlı büyüyen pazar olarak nitelendirilen Çin’de şu anda 1300 adet şube bulunuyor. Starbucks Başkanı ve Üst Yöneticisi Kevin Johnson‘un açıklamasına göre; 2021 yılı itibariyle şube sayısının 5 bine çıkarılması planlanıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Gıda kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum