Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Starbucks CEO’sunun Aldığı 25 Milyon Dolarlık Yazlık Ev

Hayatın kimin karşısına hangi sürprizi çıkaracağını kestiremeyiz değil mi? Şimdi dilerseniz hep birlikte Starbucks CEO’sunun aldığı lüks yazlık eve göz atalım.
Starbucks CEO’sunun Aldığı 25 Milyon Dolarlık Yazlık Ev
Son Güncelleme: 
Yorum

Öncelikle sizleri, birazdan paylaşacağım 25 milyon dolar değerindeki yazlık evin yeni sahibi Howard Schultz ile tanıştırmak istiyorum. Schultz, zengin olma hayaliyle yanıp tutuşanlara örnek olabilecek bir başarı abidesi. Başarılı isim milyar dolarlık servetinden önce, hiçbir sağlık güvencesine sahip olmadan çalışan işçi bir babanın oğluymuş. Tabi ki tahmin edeceğiniz gibi aile geçimi kıt kanaat sağlıyormuş. Hatta Howard Schultz’un anlattığına göre babası, bir iş kazası sonucunda tazminat alamadan işten çıkarılmış ve ailenin tüm yükü onun omuzlarında kalmış. Öyle ki Schultz’un yiyecek ekmek bulamadığı günler bile olmuş. Daha sonra Starbucks’u başlatan ünlü isim, yoksulluktan zenginliğe tüm zamanların en inanılmaz servet hikayeleri arasında yer aldı.

Sonuçta, şu an Starbucks’ın CEO’su olan ve dünyanın en zengin isimleri arasında gösterilen Schultz, mazisini asla unutmamış. İşte bu yüzden de Starbucks’un hiçbir çalışanını sağlık, sigorta, maaş gibi konularda mağdur etmemeye özellikle itina gösteriyormuş. Ünlü isim, bunu yaptığı açıklamalarla da doğruluyor. Geçtiğimiz günlerde 25 milyon dolar ödeyerek aldığı yazlık evle gündeme gelen başarılı girişimci “nereden, nereye?” dedirtecek bir başarı öyküsü.

Eğer siz de bir milyoner olmak ve Schultz’un geçtiğimiz günlerde satın aldığı lüks yazlık gibi malikanede tatil yapmak istiyorsanız, kesinlikle onu örnek alabilirsiniz.

İşte karşınızda Starbucks CEO’sunun 25 milyon dolarlık yazlık evi!

Howard Schultz’un Hawaii’deki Yazlık Evi

Howard Schultz'un Hawaii'deki Yazlık EviGeçmişte belki hepimizden yoksul bir hayat süren Howard Schultz, şimdi sahip olduğu servetin sefasını sürüyor. Bunun en güzel örneklerinden biri de geçtiğimiz günlerde aldığı yazlık ev. Gelelim Howard Schultz’un Hawaii’den satın aldığı 25 milyon dolarlık evine. Yaklaşık 990 metrekare büyüklüğünde olan lüks malikane, Hawaii’nin en ayrıcalıklı bölgelerden biri olan Kukio’nun hemen yanında yer alıyor. Schultz’un komşuları içerisinde yaklaşık 1710 metrekarelik bir evi olan Michael Dell de bulunuyor. Bulunduğu konumu, özellikleri, hatta komşuları ile oldukça seçkin görünen malikane, Schultz’un başarısının açık bir sonucu.

Howard Schultz'un Hawaii'deki Yazlık Evi8 yatak odası, 9 banyosu, bir oyun odası ve bir sinema salonu olan malikanenin büyük bir sonsuzluk havuzu ve jakuzisi de bulunuyor. Fakat malikanedeki özelliklerin bunlarla sınırlı olduğunu sakın düşünmeyin. 2 ayrı bölümü olan ev, 1 ana kısım ve 4 ayrı bölmeden oluşuyor. Ayrıca malikanenin bir tarafında tatil köyünün büyük golf sahası bulunurken, diğer tarafında ise Pasifik Okyanusu bulunuyor. Gerçekten göz kamaştırıcı değil mi?

Schultz’un lüks yazlığının ve hayat hikayesinin olduğu bu yazı hakkında ne düşündüğünüzü merak ediyorum doğrusu. En alt noktadan, zenginliğin en üst noktalarını görmüş olan Howard Schultz, sadece basit bir girişimci değil, aynı zamanda Starbucks kültürünün mimarıdır. Sahi, Starbucks hakkındaki düşüncelerinizi de bize yazmayı unutmayın ve dostça kalın…

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu