Yatırım yapmaya başla!

Starbucks CEO’su Tutuklanan İki Siyahi Müşteriyle Tanışıp Bizzat Özür Dilemek İstiyor!

Ünlü kahve zinciri, ırkçılık suçlamasıyla tüm dünyanın dikkatini çekti. ABD’de bir Starbucks şubesinde yaşanan dikkat çekici olayın ardından CEO Kevin Johnson özür diledi.
Starbucks CEO’su Tutuklanan İki Siyahi Müşteriyle Tanışıp Bizzat Özür Dilemek İstiyor!

Irkçılık suçlamalarıyla gündeme gelenler arasına Starbucks da katıldı. İki siyahi müşterinin, Philadelphia şubesinde hiçbir şey yapmadıkları halde polis zoruyla dışarı çıkartılması ve özel mülke izinsiz girme suçlamalarıyla gözaltına alınması, yalnızca ABD’de değil tüm dünyada yankı uyandırdı.

Yaşanan skandalın ardından eleştiri oklarının hedefi haline gelen Starbucks CEO’su, durumu düzeltmek için uzun bir özür mesajı yayınladı ve olanların doğru olmadığını vurguladı. Kevin Johnson ayrıca daha sonra viral olan videoyu izlerken çok zorlandığı ve iki siyahi müşteriyle yüz yüze tanışmak istediğini dile getirdi.

Geçen hafta Perşembe günü Philadelphia’da bulunan bir Starbucks şubesinde yaşanan olay, çekilen videonun viral olmasıyla daha da büyüdü.

Çıkan haberlere göre; iki siyahi adam Starbucks şubesine girmiş ve üçüncü arkadaşlarını beklemeye başlamışlardı. O sırada yanlarına mağazanın müdürü gelmiş ve siyahi müşterilerden “sipariş vermelerini ya da şubeden çıkmalarını” istemişti. Müşterilerse müdürün bu isteğini reddetmiş, siparişlerini arkadaşları geldiğinde vereceklerini söylemişti.

Bunun üzerine müdür polis çağırmış, gelen yetkililer iki siyahi adamı tutuklayarak özel mülke izinsiz girme suçuyla gözaltına almıştı.

Bu sırada şubedeki diğer müşteriler “neden tutukluyorsunuz, onlar bir şey yapmadı” benzeri sözlerle olayı şaşkınlıkla izlemiş fakat polisler tutuklama işlemine devam etmişti. Söz konusu olayın oradaki bir müşteri tarafından videoya çekilip sosyal medyada yayınlanması üzerine kahve zinciri büyük tepki almış, Starbucks bu davranışından dolayı ırkçılıkla suçlanmıştı.

Ve Starbucks CEO’su Kevin Johnson, durumu düzeltmek için Cumartesi gecesi uzun bir özür mesajı yayınladı.

Videoyu izlemenin çok zor olduğunu, görüntülerin Starbucks’ın görevleri ve değerleriyle uyuşmadığını belirten Johnson, durumu düzeltmek için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.

İlaveten açıklamasında “en önemlisi, tutuklanan iki kişiyle şahsen tanışmayı ve onlardan yüz yüze özür dilemeyi umut ediyorum” dedi.

Philadelphia Polis Departmanı’ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada ise “yetkililerin yanlış hiçbir şey yapmadığı ve işyerinin şikayeti dolayısıyla yasal yükümlülüklerini yerine getirdikleri” söylendi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum