Yatırım yapmaya başla!

Şok Marketler 7000’i Aşkın Mağazasıyla Net Satışlarını 9 Ayda %36 Artırdı!

Türkiye'nin farklı yerlerinde faaliyetlerini sürdüren Şok Marketler, 2019'un 9 ayında bir önceki yıla kıyasla net satışlarını artırarak 11,8 milyar TL'ye ulaştı.
Şok Marketler 7000’i Aşkın Mağazasıyla Net Satışlarını 9 Ayda %36 Artırdı!

Türkiye’de güçlü bir mağazacılık ağı elde eden ve her bölgeye ulaşarak pazarda hızlı bir şekilde yayılan Şok Marketler, 9 aylık finansal rakamlarını açıkladı. Ulaşılan verilere göre 2019’un 9 ayındaki net satışlar, 2018’in aynı dönemi ile kıyaslandığında %36 arttı ve böylelikle 11,8 milyar TL’yi buldu.

Bu yılın 9 aylık döneminde açtığı mağaza sayısında da önemli bir artışa imza atan Şok Marketler, Türkiye’nin farklı noktalarında 639 yeni mağazayı hizmete soktu ve toplam mağaza sayısını 7003’e çıkardı. Böylelikle gittikçe büyüyen Şok Marketler, mağaza açmayı sürdürdükçe istihdama da katkı sağlamaya devam ediyor. Firma, belirtilen dönem itibarıyla toplam çalışan sayısını 31 bine dayandırdı.

Firmanın Türkiye Finansal Raporlama Standardı 16 (TFRS-16) etkisinden hariç tutulan faiz, amortisman ve vergi önceki karı (FAVÖK) de 2018’in aynı dönemine kıyasla %34 arttı ve 612 milyon TL’ye çıktı.

FAVÖK Geçen Yıla Göre ArttıŞok Marketler Üs Yöneticisi (CEO) Uğur Demirel, firmanın elde ettiği başarıdan mutluluk duyduklarını açıkladı. Gıda perakende sektörünün en hızlı büyüyen şirketlerinden biri olma görevini Şok Marketler olarak üstlendiklerini söyleyen Demirel, Türkiye ekonomisine önemli bir katkı sağladıklarını açıkladı.

Firma olarak sağladıkları istihdam olanaklarına da değinen CEO, her geçen gün artan mağaza sayısı ile birlikte belirtilen dönemde ek 3000 kişiye iş imkanı sunduklarını ifade etti.

Şok Marketler CEO Uğur DemirelArdından Türkiye’nin en fazla istihdam sağlayan şirketlerinden biri olma yolunda istikrarlı bir şekilde ilerlediklerini ekledi. Türkiye’nin 81 ilinde Şok Marketler olarak öncelikle müşteri memnuniyetini amaçladıklarını ifade etti. Söz konusu bu hedefe personellere yapılan yatırımlar ve onların motivasyonlarını artırmaya yarayacak uygulamalarla ulaşmanın mümkün olabileceğini ifade etti.

Demirel, Şok Marketlerin zaman içinde izlenen iş modeli ve aynı zamanda personellerin katkılarıyla birlikte güçlenmeye devam edeceğini aktardı. Bunun için istihdam sağlamayı ve çalışan personellere yatırım yapmayı sürdüreceklerini belirtti.

Müşterilerine sunduğu düşük fiyat politikası ile kendine öz markalarıyla avantaj sunan Şok Marketler, enflasyonla mücadele kapsamında çok sayıda kampanya yaptı. Demirel, meyve ve sebzelerde uygulanan doğrudan tedarik yöntemi ile çiftçilere destek sağladıklarını açıkladı. Aynı hedeflerle bundan sonraki dönemlerde de faaliyetlerine devam edeceklerini ifade etti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum