Yatırım yapmaya başla!

Sidney’de Modern ve Seçkin Bir Ev: “Moebius House”

Sidney’de Modern ve Seçkin Bir Ev: “Moebius House”

Avustralya denildiğinde aklınıza ilk neresi gelir? Tabi ki Sidney! Okyanus ülkesinin başkenti Canberra olmasına rağmen Sidney, dünya çapındaki popülerliğiyle buranın çok daha önündedir. Bu durumu Ankara ve İstanbul arasındaki ilişkiye benzetebiliriz. Bu güzel şehir, Avustralya’nın en eski yerleşim yeri olarak da bilinir. Özellikle dünyaca ünlü limanı ve eğlenceli gece hayatı, buranın turistler açısından tercih edilmesinde önemli rol oynar. Şehir, ülkenin bazı kesimleri gibi uzun yıllar İngilizlerin hakimiyeti altında kalsa da bağımsızlığından sonra kısa sürede dünyanın sanat ve kültür merkezlerinden biri olmayı başarmıştır.

Sidney’in popülerliği, burada yaşamak isteyen kişi sayısının da artmasına neden oluyor. Durum böyle olunca da eşsiz güzellikteki şehir birbirinden güzel evleriyle dikkat çekiyor. İşte bunlardan birisinin konuğuyuz bugün. Moebius House isimli malikane, ilk bakışta insanda uzayda bulunan bir üs hissi uyandırıyor. İlginç tasarımı, çevresindeki sıradan mimari örneklerine göre oldukça çarpıcı. Evin yaşam alanına adım attığınızdaysa atmosferine hemen alışıyorsunuz. İçi de dışı kadar etkileyici olan bu ev, gerçekten başarılı bir mimarlık örneği. Ne dersiniz, Moebius House’ye daha yakından göz atalım mı?

İşte karşınızda Sidney’de bulunan lüks bir malikane:

Çarpıcı Tasarımıyla “Moebius House”

Çarpıcı Tasarımıyla Moebius Houseİnsanlar eskiden, yalnızca “başımı örtecek bir çatım olsun” derdindeyken, günümüzde böyle düşünenlerin sayısı oldukça az. Artık evler insanların başını örtmek için değil, zevklerine hitap etsin diye hayal gücünün sınırlarını zorlayacak şekilde “farklı” tasarlanıyor. Maksimum konfor, lüks olanaklar, büyük yaşam alanı gibi özellikler; çağımızla uyum içerisinde, hatta bazen ötesindeki avantajlarla donatılıyor.

İşte bugün sizlerle paylaşacağımız tasarım da yukarıdaki cümlelerin açık bir örneğini teşkil ediyor. Zira malikane çağ ötesi tasarımıyla hayranlık uyandırıyor. Avustralya Sidney’de yer alan ev, Tony Owens Partners tarafından tasarlanmış. 2004 yılında kurulan ve mimarlık, iç tasarım, kentsel planlama üzerinde yoğunlaşan şirket, bu tasarımıyla yine beğenileri toplamayı başarmış. 15 mimarı ve 3 iç tasarımcı çalışanı olan Tony Owen Partners, Moebius House ile ne kadar yaratıcı olduğunu kanıtlamış görünüyor.

Çarpıcı Tasarımıyla Moebius HouseTasarımcılar bu sıra dışı malikane için “tıpkı bir otomobil gibi, metal paneller ve çelik bir çerçeve üzerine inşa edilen ev” tanımını yapıyor. Bunun yanında geometrik bir tasarıma sahip olan Moebius House, bembeyaz dış cephesi ve boydan boya olan camlarıyla uzaktan bile hemen fark ediliyor. Bahçesinde modern bir havuzu olan iki katlı evin iç tasarımında da beyaz unsurlar kullanılmış.

Rüya şehir Sidney! Gitmek istediğim şehri sorsalar, sanırım ilk tercihim bu güzel coğrafya olurdu. Sidney’de sadece kamuya açık yapılar mimarisiyle dikkat çekmiyor. Az önce inceleme fırsatı bulduğumuz Moebius House gibi kişiye özel evler de çok etkileyici duruyor. Sıradanlaşmış mimari yerine böyle çarpıcı bir tasarımda oturmayı tercih ederdim, peki ya siz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Gayrimenkul kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum