Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

SAOTA İmzası Taşıyan Etkileyici Bir Malikane: “Cove 3 House”

Güney Afrika'da bulunan bu lüks malikane, manzarası ile eşi benzeri olmayan bir keyif vadediyor. İşte ayrıntılar...
SAOTA İmzası Taşıyan Etkileyici Bir Malikane: “Cove 3 House”
Son Güncelleme: 
Yorum

Deniz kenarında hayatını sürdürmek, burada doğup büyüyen birisi için olmazsa olmaz tek düşüncedir; çünkü deniz bir tutkudur! Aslında sadece deniz çocukları da kurmaz bu hayali. Kimden yaşamak istediği evi resmetmesini isteseniz, kesinlikle tuvalinde denizle bütünleşmiş bir mekan görüverirsiniz. İşte öyle bir malikaneye konuk olacağız bugün. Yer Güney Afrika’nın el değmemiş kıyı şeridi. Knysna Pezula’da konumlanan bu ev, gerçekten bir ressamın fırçasından çıkmışçasına güzel!

Biliyorsunuz ki insanoğlu olarak doğaya karşı pek de saygılı değiliz. Özellikle iç geçirerek baktığımız sahilleri, benim olmalı düşüncesiyle her geçen gün yok ediyoruz. Ama bu kez farklı bir tasarım var karşımızda. Bu evin en büyük özelliklerinden biri, bölgenin doğal yapısı ve bitki örtüsüyle tamamen uyum içinde olması. Okyanusa hakim bir noktada bulunan malikane, ahşapla camın muhteşem uyumunu yansıtıyor. Cove 3 House isimli malikanenin başarılı görünümü altında SAOTA Mimarlık Firması’nın imzası yer alıyor. Güney Afrika’nın sahil kısmında çok sert soğuklar yaşanmadığından ev, daha çok yazlık görünümüyle göze çarpıyor. Oldukça misafirperver olan bu yapının sunduğu ayrıcalıklarsa, gerçekten etkileyici. Şimdi bu muhteşem evin hangi özellikleri içerdiğini öğrenmeye hazır mısınız?

İşte karşınızda Güney Afrika kıyılarının incisi!

Cove 3 House – Knysna Pezula/Güney Afrika

Cove 3 House - Knysna Pezula/Güney AfrikaSAOTA’nın ilk amacı, okyanusun manzarasını hiçbir şekilde kapatmayacak tek bir yaşam olanı oluşturmaktı. Görünen o ki mimarlık firması bu amacını hayata geçirmeyi başarmış. Çünkü Cove 3 House’ye baktığımızda evin gerçekten okyanus manzarasını gözler önüne seren bir tasarımı olduğunu görüyoruz. Hatta bu eve girdiğinizde, kendinizi bir odadan daha ziyade açık bir alandaymışsınız gibi hissediyorsunuz.

Cove 3 House’nin çatısı, evin gökyüzüyle olan bağını güçlendirmek amacıyla büyük bir üçgen şeklinde düşünülmüş. Ayrıca ev, açık bir alanda bulunduğu için camları güneş ışınlarının etkisini azaltmak üzere özel olarak tasarlanmış. Malikanenin inşasında, hususi olarak doğal materyaller kullanılmış. Taş, rheinzink çatı malzemesi, kereste döşeme gibi. Bu unsurlarla birlikte eğimli çatı, uzun cam duvarlar, büyük teras, sonsuzluk havuzuysa evin dış mekanla olan uyumunu yansıtmaktadır.

Cove 3 House - Knysna Pezula/Güney AfrikaGelelim Cove 3 House’nin iç tasarım özelliklerine. İki katlı olarak tasarlanmış evin spiral merdivenleri göze ilk çarpan unsur. Çünkü burası, normal bir merdiven olarak değil de bir sanat eseri niteliğinde düşünülmüş. Sarmal merdivenlerden yukarı doğru çıktığınızda, karşınıza evin yatak odalarının ve terasın bulunduğu kısım çıkıyor. Alt katta ise misafir odası, büyük bir salon ve sinema odası bulunuyor. Harika konumuyla oldukça baştan çıkartıcı olan evin iç tasarımı, SAOTA’nın iç tasarım stüdyosu Antoni Associates tarafından yapılmış.

Gösterişten uzak ve az eşyalı olarak döşenen kıyı evi, sakinlerinin temel ihtiyaçları göz önünde bulundurularak dizayn edilmiş. Özel üretilmiş mobilyalar ve modern aksesuarlarla donatılan bu ev, tıpkı bulunduğu konum gibi doğal bir güzelliğe sahip. Sonuçta Cove 3 House, Güney Afrika’da tatil yapmak isteyen kişiler için mükemmel bir öneri diyebiliriz.

Gerçekten harika bir tasarım örneği! Bir baksanıza; duvar ve camlarıyla masmavi suların eşsiz manzaralarını sunan bu ev, sizce de insana huzur vermiyor mu? Ailenizle ya da arkadaşlarınızla, hatta tek başınıza gidip harika günler yaşayacağınız Cove 3 House, sessizce yeni sahiplerini bekliyor gibi. Ne dersiniz, bu ev sizce de oldukça misafirperver görünmüyor mu?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu