Yatırım yapmaya başla!

Samsung 2020’ye Kadar Tüm Tesislerinde Yenilenebilir Enerji Kullanacak!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, yenilenebilir enerjiye geçme konusundaki açıklamalarıyla manşetlerde yer etti. Detaylar şöyle…
Samsung 2020’ye Kadar Tüm Tesislerinde Yenilenebilir Enerji Kullanacak!

Yenilenebilir enerji alanına dev yatırımlar yapan Apple, Microsoft ve Alphabet gibi teknoloji devleri arasına Samsung da eklendi. Güney Koreli şirketten bugün yapılan açıklamaya göre Samsung’un 2020 yılına kadar Avrupa, Çin ve ABD’deki bütün tesislerinde % 100 yenilenebilir enerji kullanmayı planladığı belirtildi.

Çevre dostu politika izleyen firmalar arasında yer almaya devam edeceğini vurgulayan Samsung, yine 2020’ye kadar Güney Kore’deki kampüslerinde 63 bin metrekarelik güneş panelleri kuracağını duyurdu.

Ayrıca Güney Kore’nin Suwon şehrindeki genel merkezde 42 bin metrekarelik güneş paneli projesinin başlatıldığını bildirdi.

Samsung Yenilenebilir Enerji Duyurusu Bunun yanında Samsung açıklamasında; Pyeongtaek ile Hwaseong’daki kampüslerinde güneş enerjisi ve jeotermal kaynaklı yenilenebilir enerji üretim tesislerinin kurulacağını kaydetti. Samsung Electronics’in başkan yardımcısı ve küresel kamu işleri müdürü Won Kyong Kim; “Samsung, yenilenebilir enerji kullanımını artırarak ve destekleyerek kurumsal vatandaşlık görevini yerine getiriyor” ifadesini kullandı.

İlaveten; “genişletilmiş taahhüdümüzün de gösterdiği gibi gezegenimizi korumaya odaklanıyor ve küresel bir çevre sorumlusu olarak görev yapıyoruz” dedi.

Samsung Yenilenebilir Enerji Tabii, Samsung’un bu hamlesi çevre kuruluşları tarafından da memnuniyetle karşılandı. Nitekim Greenpeace International’ın yönetici direktörü Jennifer Morgan konuyla ilgili; “Samsung’un duyurusu yenilenebilir enerji tabanlı bir gelecek inşa etmek adına atılmış büyük bir adımdır” açıklamasını yaptı.

Morgan ayrıca “Samsung bu şekilde devam ederse, iklim değişikliğinin önemini anlamış yenilikçi şirketler arasına katılacak ve farklı bir geleceğin mümkün olduğunu gösterecek” dedi.

Samsung'un Duyurusu Çevreci Kuruluşlar Tarafından Memnuniyetle KarşılandıSonuçta; Samsung gibi pek çok teknoloji devi yenilenebilir enerji konusunda hızla hareket ediyor. Bu noktada; Apple’ın birkaç hafta önce dünya çapındaki tüm tesislerinde % 100 yenilenebilir enerjiye geçtiğini söyleyelim.

Tim Cook’un gururla duyurduğu habere göre; Apple küresel tesislerinin tamamında yenilenebilir enerji kullanmaya başlamıştı. Apple gibi çevre dostu bir şirket olmak için istikrarla ilerleyen Microsoft da güneş enerjisine yaptığı yatırımla başlıkları süslemişti.

Google ise diğerlerinden daha önce davranarak % 100 yenilenebilir enerjiye 2017de geçtiğini açıklamıştı. Amazon’un da bu alanda hızla ilerlediğini söyleyelim. Kısacası; yükselişleriyle göz dolduran teknoloji şirketleri yenilenebilir alanında imza attıkları işlerle hem gezegene katkıda bulunuyor hem de birbirlerini tetikleyerek güzel işler yapıyorlar diyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum