Yatırım yapmaya başla!

Lüks Mağaza Zinciri Saks ile Lord & Taylor’dan Milyonlarca Müşterinin Bilgisi Çalındı!

Ünlü lüks mağaza zinciri Saks ile Lord & Taylor’dan 5 milyon müşterinin bilgilerinin çalındığı açıklandı. Detaylar haberimizde;
Lüks Mağaza Zinciri Saks ile Lord & Taylor’dan Milyonlarca Müşterinin Bilgisi Çalındı!

Saks ile Lord & Taylor’un 5 milyon müşterisinin verilerinin çalındığı ve bunun bir perakende şirketini hedef alan en büyük saldırılardan biri olduğu belirtildi. ABD’nin lüks perakendecisi Saks ile ülkenin en köklü perakende mağazası Lord & Taylor müşterilerini hedef alan saldırıda, milyonlarca kredi ve banka kartı bilgisi ele geçirildi.

Gemini Advisory’nin ortaya çıkardığı veri sızıntısı, her iki perakendecinin de bünyesinde olduğu Kanadalı Hudson’s Bay Company tarafından doğrulanırken saldırıyla ilgili çalışmaların başlatıldığı duyuruldu.

Şirket olaylar biraz daha netlik kazandığında, Saks ile Lord & Taylor müşterilerinin ücretsiz kredi izleme ve kimlik koruma hizmetleri alacakları söylendi.

Saks ile Lord & Taylor'un 5 Milyon Müşterisinin Bilgileri Çalındıİlaveten HBC, saldırıyla ilgili olarak herhangi bir dolandırıcılık durumunda müşterilerinin zararını karşılayacağını belirtti. Gemini Advisory’nin Pazar günü yayımladığı raporda ise 5 milyon kredi kartı ve banka kartı verilerinin ele geçirilmiş olduğu, bunlardan 125 bin tanesinin de Dark Web’de satışa çıkartılacağı söylendi.

İlaveten; sızıntının Mayıs 2017’den bu yana devam ettiği ve söz konusu mağazalardan alışveriş yapan müşterilerin bilgilerinin çalındığı ifade edildi.

Saks ile Lord & Taylor Müşterilerinin Bilgileri ÇalındıVerilerin büyük bölümünün New York ve New Jersey lokasyonlarını kapsadığı belirtilirken 125 bin müşterinin bilgisinin halihazırda satışa çıkartıldığı ve geri kalanının da yakın dönemde Dark Web’deki yerini alacağını tahmin edildi.

Firmanın verdiği bilgiye göre; hackerlar müşteri verilerine mağazalardaki yazarkasa sistemlerine yerleştirilen cihazlar aracılığıyla ulaşmış ve geçen yılın Mayıs ayından bu yana veriler sürekli olarak hortumlanmıştı.

Hudson’s Bay Company soruşturmanın devam ettiğini belirtirken müşterilere gereken desteği sağlayacaklarını sözünü verdi.

Hudson’s Bay Company Soruşturmanın Devam Ettiğini AçıkladıDiğer taraftan HBC; şirketin e-ticaret platformlarının sızıntıdan etkilenmediğini söylemeyi de ihmal etmedi. Ancak kaç müşterinin bilgilerinin ya da kaç mağazanın siber saldırının kurbanı olduğu bilgisini paylaşmadı. Ve söz konusu hırsızlık, ödeme sistemlerinin güvenilirliği bir kez daha sorgulattı.

Araştırma şirketi Gemini Advisory’nin bu bilgiye ulaştıran şey ise Fin7 ya da JokerStash olarak bilinen bir grubun Çarşamba günü yaptığı duyuruydu.

Hackerlar Müşterilerin Kart Bilgilerini Dark Web'de Satışa Çıkardı Fin7 ya da JokerStash olarak anılan hackerlar, ellerinde 5 milyon kişinin kart numarasının bulunduğunu belirterek buna BIGBADABOOM -2 adını vermişlerdi.

Bankalarla ortak çalışan şirket, satışa çıkartılan 125 bin kart numarasının incelenmesi neticesinde Saks ile Lord & Taylor sonucuna ulaşmışlardı. Neticede HBC müşterilerine; Saks Fifth Avenue, Saks Off 5 ve Lord & Taylor’un sitelerinden olayla ilgili daha fazla bilgi alabileceklerini duyurdu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum