Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Rusya’daki “Türkiye Festivali” Ülkeye Gelen Turist Sayısını Artıracak

Rusya’da düzenlenen ve Türk tarihi, kültürü, sanatı ile yemeklerinin tanıtımının yapıldığı Türkiye Festivali’nin ülkemize gelecek Rus turist sayısını büyük ölçüde artıracağı öngörülüyor. İşte detaylar;

Rusya’nın başkenti Moskova’da bu yıl üçüncüsü düzenlenen Türkiye Festivali, Türkiye’nin sahip olduğu pek çok kültürü yabancılara tanıtma imkanı sağlıyor. Bu festivalle birlikte Türkiye’yi ziyaret edecek Rus turist sayısında artış gerçekleşeceği bildirildi.

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, festivalin güzel bir atmosferde sorunsuz olarak gerçekleştiğini aktardı. Ayık, Moskova’da bu yıl üçüncüsü düzenlenen festivalin Kültür ve Turizm Bakanlığı desteği, TÜROFED, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Birliği (TTYD) koordinasyonunda organize edildiğini ekledi.

Türkiye Festivali’ne üç günlük süre içinde 130 bini aşkın katılım kaydedildi.

Türkiye Festivali'ne Üç Günlük Sürede 130 Bini Aşkın Katılım KaydedildiSöz konusu bu festivalin Rusya’dan Türkiye’ye gelecek turist sayısını büyük ölçüde artıracağını vurgulayan Ayık, “Türkiye’nin bu yıl hedefi olan 6 milyon Rus ziyaretçi sayısı, bu tür organizasyonlarla 7 milyona ulaşacaktır. Bundan son derece eminiz. Bu tür organizasyonların kesintisiz bir şekilde devam etmesini arzuluyoruz.” şeklinde görüş bildirdi.

Festivale dair açıklamalarını sürdüren Ayık, bu sayede Türkiye’nin bilinmeyen tüm yönlerinin Ruslar ile buluşturulduğunu ifade etti. Ayrıca düzenlenen festivalde yalnızca turizm paydaşları ile değil, halkla da bir buluşma gerçekleştirildiğini ekledi.

Ayık, Türkiye Festivali’nde ülkenin tüm özelliklerinin Rusya halkına yaşatarak aktarıldığını belirtti.

Ülkenin Tüm Özellikleri Rusya Halkına Yaşatarak Anlatılıyor“Rus halkına Türkiye’nin tüm özelliklerini götürdük. Gastronomi, kültürel değerler, birçok sanatsal faaliyetler, müziğimiz, mehter takımımız orada. Türkiye’yi bütün özellikleriyle oraya taşıyoruz ve doğrudan tüketiciye dokunma şansımız oluyor.” ifadelerini kaydeden Ayık, festivalle pek çok insanın Türkiye’de yaşayamadığı deneyimi orada yaşama fırsatı bulduğunu bildirerek bu açıdan festivallerin önemine işaret etti.

Öte yandan Ayık, bu tarz festivalleri yalnızca Rusya’da değil, farklı ülkelerde de gerçekleştirmek istediklerine değindi. Özellikle Almanya, Ukrayna ve Polonya ile Balkan ülkelerinde bu tür etkinlikler organize etmek istediklerini açıkladı. Ayrıca fuarların yanı sıra bu tarz festivallerin yapılmasının da oldukça önemli olduğunu vurgulayan Ayık, Türkiye’yi üç boyutlu bir şekilde kaynak pazarlara taşımak gerektiği değerlendirmesinde bulundu.

TÜROFED Başkanı açıklamalarında sona yaklaşırken, bu tür organizasyonlar için her türlü desteğe hazır olduklarını belirtti. “Elimizi taşın altına koymaya hazırız. Her türlü maddi ve manevi katkıyı yaparız. Yeter ki Bakanlık yanımızda olsun, bizim karşılaştığımız zorlukları bertaraf etmede bize destek olsunlar.” derken, dünyanın hemen her yerinde bu tarz festivalleri yapabileceklerini ifade etti.


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Turizm kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSize daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum