Yatırım yapmaya başla!

Risk Arayan Yatırımcılar için En İyi Şehirler Orta Doğu, Çin ve Hindistan’da!

Küresel emlak hizmetleri firması Savills, uzun vadeli fırsatlar araya cesur yatırımcıların bakması gereken şehirleri listeledi.
Risk Arayan Yatırımcılar için En İyi Şehirler Orta Doğu, Çin ve Hindistan’da!

Londra merkezli küresel emlak hizmetleri firması Savills, uzun vadeli fırsatlar araya cesur yatırımcıların Orta Doğu, Hindistan ve Çin’deki gelişmekte olan şehirlere bakmaları gerektiğini söyledi.

Resilient Cities Index raporunda önümüzdeki yıllarda yaşanacak küresel bozulma ortasında en yüksek ekonomik büyümeyi kaydedecek olmalarına rağmen hala nispeten kullanılmayan bazı şehirlere vurgu yaptı. Savills’in araştırması, hangi küresel merkezlerin teknolojik, demografik ve politik bozulmalara dayanabileceğini veya bunları benimseyebileceğini analiz etti.

Raporda New York dünyanın en çabuk iyileşen şehri olarak seçilirken ABD’nin en kalabalık şehrini Tokyo, Londra ve Los Angeles takip etti.

New York Dünyanın En Çabuk İyileşen Kenti Seçildi Söz konusu dört şehrin önümüzdeki 10 yıl içinde konumlarını koruyacakları belirtilirken şu anda 11. sırada bulunan Şanghay’ın 2028 yılına kadar beşinci sıraya yükseleceği öngörüldü. Öte yandan, Savills’in en dirençli 20 şehir listesinde yer alan Avrupa şehirlerinin ise yalnızca Londra ve Paris olduğu bildirildi.

Araştırma ayrıca endekste en az 10 basamak atlayarak 2028’e kadar ilk 50’de yer alması beklenen sekiz meydan okuyucu şehrin üzerini çizdi. Çin kenti Hangzhou’nun en başta gelen meydan okuyan şehir olduğu ve önümüzdeki 10 yıl içinde 29. sıradan 11. sıraya yükselmesinin beklendiği aktarıldı.

Suudi Arabistan başkenti Riyad ile Hindistan kentleri Delhi ve Mumbai de meydan okuyucu şehirler arasında gösterildi.

Savills Meydan Okuyan Şehirler Orta Doğu, Çin ve Hindistan’da!Raporda Çin şehirlerinin, 10 yıl içinde Savills’in 100 elastik şehirden oluşan listesinde 43 sırayı alacağı öngörüldü. Bu arada hiçbir ABD’li ya da Avrupalı şehre meydan okuyan unvanı verilmedi. Savills meydan okuyan şehirlerin bozulmayı avantajlarına kullanarak daha köklü lokasyonlarla rekabete hazırlandığı ve onların süratli teknolojik ve toplumsal değişimlere hızlı ve esnek bir şekilde cevap verebildiklerini söyledi.

Savills’in araştırma başkanı Sophie Chick, sekiz meydan okuyan kentin hepsinin (Hangzhou, Riyad, Nankin, Ningbo, Delhi, Mumbai, Cidde, Bangalore) yükselen kişisel servetlere, hızlı ekonomik büyümeye ve olumlu demografik özelliklere sahip olduğunu dile getirdi. “Bu meydan okuyan şehirler, risk almak isteyen yatırımcılar için, onlar dünya sahnesinde kurulmamışlar ancak uzun vadeli yatırımcılar için potansiyel bir fırsat sunuyorlar. Risksiz değiller ancak potansiyel fırsatlar olarak duruyorlar” dedi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Gayrimenkul kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum