Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ripple, Japonya ile Filipinler Arasındaki Para Transferinde Rol Alacak

Japonya'nın ilk İsteğe Bağlı Likidite (ODL) hizmeti uygulaması, Ripple'ın desteği ile hayata geçecek.
Ripple, Japonya ile Filipinler Arasındaki Para Transferinde Rol Alacak
Son Güncelleme: 
Yorum

Para transferlerinde kripto para kullanımı sunan Ripple, sınır ötesi havale hizmetlerini yenilemek isteyen geleneksel kurumlar için cazip bir ortak haline geldi. Bu vizyonu daha da ileriye taşıyan Ripple, Japonya’dan Filipinler’e havale ödemelerini dönüştürmek için Japon SBI Remit ile yeni bir ortaklık kurulduğunu duyurdu .

Şirketin son ortaklığı, müşterilerine daha ucuz bir havale seçeneği sunmak için mobil ödeme hizmeti Coins.ph ve dijital varlık değişim platformu SBI VC Trade’in katılımı ile gerçekleşecek. Ön fonlama maliyetlerini ortadan kaldırmak için XRP kullanılacak.

Hizmetler Genişletilecek

Hizmetler Genişletilecek

SBI Remit’in temsilci direktörü Nobuo Ando, ODL’nin Japonya’da piyasaya sürülmesinin sadece bir başlangıç olduğunu ve Filipinler dışında diğer bölgelerde de gerçek zamanlı ödeme deneyimi sunmayı istediklerini söyledi.

Ripple’ın bir süredir Asya-Pasifik pazarındaki hizmetlerini genişletme çalışmaları olduğu biliniyor. Şirket, XRP menkul kıymetler davasına karşı SEC yetkilileriyle çekişmesine rağmen, Ripple solisti Brad Garlinghouse, şirketin APAC bölgesinde herhangi bir aksilik yaşamadığını bildiriyor.

Garlinghouse, Asya ve Japonya’daki işi büyütmeye devam edebildiklerini, çünkü bu pazarlarda düzenleyici netliğe sahip olduklarını söyledi. Ripple kısa süre önce Güneydoğu Asya bölgesinde hakimiyet için yol haritasını planlamak için yeni bir genel müdür atamıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu