Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ripple Haftalık Kurumsal Giriş Oranı ile Rekor Kırdı

XRP son haftalardaki yükselişi ile kurumsalların ilgisini çekmeye devam ediyor.
Ripple Haftalık Kurumsal Giriş Oranı ile Rekor Kırdı
Son Güncelleme: 
Yorum

Ripple geçtiğimiz haftalarda, SEC davasında yaşanan olumlu gelişmelerin de etkisiyle yükselişine hız verdi. Yükselişi ile 1.90 dolar seviyesinin üzerine çıkan XRP, Bitcoin’de yaşanan sert düşüşün etksiyle yeniden aşağı seviyelere dönüş yaptı. Kripto para yazım itibariyle 1.27 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

XRP’de yaşanan yükseliş trendi, kurumsalların da ilgisini çekmiş görünüyor. Veriler geçen hafta 33 milyon dolar değerinde haftalık kurumsal giriş olduğunu gösteriyor. Bu rakam Ripple tarihinde en yüksek seviye olarak kayıtlara geçmiş oldu.

Haftalık kurumsal kripto para girişleri
Kaynak. Bloomberg

Ripple böylece yönetimi altındaki dijital varlıklarını geçen hafta neredeyse ikiye katladı ve toplamda 83 milyon dolara çıkardı. Diğer yandan kripto para piyasasında bu oran 64 milyar dolara ulaştı ve geçen hafta 233 milyon dolar giriş oldu.

Veriler XRP’nin Nisan ayının en iyi performans gösteren kripto para birimlerinden biri olduğunu gösteriyor. Ayın ilk günlerinde 0,55 dolar seviyesinde bulunan XRP, 1.95 dolar ile son 3 yılın en yükseğini gördü.

Haftalık verilerde en yüksek kurumsal giriş 108 milyon dolar ile Bitcoin üzerinde gerçekleşti. BTC’yi 65 milyon dolar ile Ethereum takip ediyor. Raporda Bitcoin Cash, Polkadot, Binance Coin ve Tezos’ta yüksek kurumsal girişler olduğu belirtiliyor.

CoinMarketCap verileri XRP’nin en değerli 4. kripto para birimi olduğunu gösteriyor. Son haftalardaki yükseliş XRP’nin piyasa değerinin 90 milyar dolara kadar yükselmesini sağladı. Geçtiğimiz günlerde Bitcoin’de yaşanan düşüş ile bu değer 58 milyar dolara gerilemiş durumda.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%