Yatırım yapmaya başla!

Rezervasyonunu İptal Edenlere Erken Seçim İadesi Yapılacak

Erken seçim sebebiyle iptal edilen rezervasyonlarda, ücretlerin tamamının geri ödeneceğini bildirildi. Tur Operatörleri Platformu Sözcüsü Cem Polatoğlu'nun konu ile ilgili açıklamaları şöyle...
Rezervasyonunu İptal Edenlere Erken Seçim İadesi Yapılacak

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin önerisi ile bir anda gündeme gelen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın değerlendirmesi ile netleşen erken seçim tarihi, birçok planın aksamasına sebep oldu. Bunlardan ilki aynı güne denk gelen üniversite sınav tarihinde yapılan değişiklik olmuştu.

2019 yılının Kasım ayında yapılması planlanan seçimler, 24 Haziran’a çekildi. Yani bugün itibariyle seçimlere 60 gün kaldı. Ancak seçim tarihinde değişiklik yapılması tatilcilerin planlarını değiştirmelerine ve rezervasyonlarını iptal etmesine sebep oldu.

Tur Operatörleri Platformu Sözcüsü Cem Polatoğlu, seçimden dolayı iptal edilen rezervasyon ücretlerinin tamamının geri ödeneceğini bildirdi.

Edinilen bilgiye göre; seçimin 24 Haziran’da yapılacağı açıklamasının ardından çok sayıda kişi programlarının iptalini veya başka bir tarihe alınmasını istedi. Seyahat acentalarına art arda gelen iptallerden sonra, özellikle yurt dışı mağduriyetlerini önlemek amacıyla tur operatörleri çalışmalara başladı.

Mücbir sebepler ilkesi gereğince, seçimden dolayı rezervasyon iptali yapanlara gereken tüm kolaylıkların sağlanması ve ücretlerinin tamamının geri ödenmesine karar verildi.

Sigorta şirketlerinden net rakam alınmadığı, ancak son bir haftada %50’den fazla iptal işlemi olduğunun tahmin edildiğini belirtti.

Polatoğlu, bu oranın %90’lara çıkacağından emin olduklarını, force majeure olarak tanımlanan mücbir sebep ilkesine göre gerekenlerin yapılacağı müjdesini verdi. Bu açıklama tatil planlarını ertelemek zorunda kalan birçok kişi için sevindirici oldu. Seçim sebebiyle tatilini bir gün kısaltıp dönmek isteyenlerin de bulunduğunu belirten Polatoğlu, bu konuda da müşterilere kolaylık sağlanacağını ifade etti.

Erken rezervasyonlarda en büyük sıkıntı yurt dışı otellerde yaşanıyor.

Yurt dışı otellerdeki iptaller konusunda sorun yaşadıklarını belirten Cem Polatoğlu, bunun için otellerle tek tek görüşme sağladıklarını, mesailerinin %80’inini bu iş için harcadıklarını dile getirdi.

Polatoğlu sözlerine; “Bu konuda birçok tur operatörünün THY ile çalışması çok avantaj oldu. THY, tur için alınan grup biletlerinde, geri dönüşü olmayan biletler de dahil değişiklik gerçekleştiriyor. Yabancı havayollarının sayısı maksimum yüzde 10 civarında. Yurt dışındaki otellerle ise birebir görüşme sürecindeyiz. “ şeklinde devam etti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Turizm kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum