Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

QNB Finansbank 2019’un İlk Çeyreğinde 631 Milyon Lira Net Kâr Elde Etti

QNB Finansbank, 2019 yılının ilk çeyreğine ulaştığımız Nisan sonunda 631 milyon lira net dönem karına ulaştı. Böylelikle istikrarlı büyüme çizgisini devam ettirme yolunda ilerlemeyi sürdürüyor.
QNB Finansbank 2019’un İlk Çeyreğinde 631 Milyon Lira Net Kâr Elde Etti
Son Güncelleme: 
Yorum

Orta Doğu ve Afrika bölgesinin lider finansal kuruluşu, aynı zamanda Katar’ın en büyük bankası Qatar National Bank (Q.P.S.C)’ın Türkiye’de bulunan iştirakı QNB Finansbank, 2019 yılının ilk çeyreğini bitirdiğimiz şu günlerde istikrarlı büyüme çizgisini devam ettirdi. Bu açıklama yine QNB Finansban’tan geldi.

31 Mart 2019’dan itibaren Finansbank’ın toplam aktifleri 2018 yıl sonuna oranla %8 artmış ve 169 milyar 802 milyon TL olmuştu. Bunun yanında canlı krediler ise %3 artmış ve 98 milyar 483 milyon TL’ye ulaştı. Müşteri mevduatına bakacak olursak o da %5 artışla 87 milyar 168 milyon TL’yi gördü.

QNB Finansbank’ın net dönem karı 2019’un ilk çeyreğinde 631 milyon TL oldu

Finansbank'ın Net Dönem Karı 2019'un İlk Çeyreğinde 631 Milyon TL OlduBankanın toplam özkaynakları ise geçmiş yıl sonuna göre %2 arttı ve 14 milyar 858 milyon TL’ye ulaştı. Finansbank’ın 31 Mart 2019 tarihi itibarıyla sermaye yeterlilik rasyosu %14,34 oldu. Yaptığı açıklamalarla gündeme konu olan QNB Finansbank Genel Müdürü Temel Güzeloğlu, görüşlerini de paylaştı.

2019’un ilk çeyreğini başarılı bir şekilde kapattıklarına değinen Güzeloğlu, fonlama kaynaklarını çeşitlendirip tüm sektörü içine alan geniş ve kapsamlı bir yatırımcı tabanına ulaştıklarının haberini verdi.

“QNB Finansbank olarak, 2019 yılının ilk üç ayında da büyümemizi sürdürdük. Türkiye ekonomisini desteklemeye devam ederken, mevduat ve fonlama taraflarında çeşitlenme ile güçlü bilanço yapımızı koruduk. Dijital bankacılık yatırımları ile sektörde farklılaşma adımları atmaya devam ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Finansbank Genel Müdürü Güzeloğlu, 2019 yılında da topluma katkı sağlamak ve çocukların geleceğe hazırlandığı aşamada onların yanında olmak amaçlı sürdürülen kurumsal sosyal sorumluluk çalışmalarına tam gaz devam ettiklerini de belirtti.

Finansbank Genel Müdürü Güzeloğlu Çalışmalara Tam Gaz Devam Ettiklerini Belirtti“QNB Finansbank olarak Minik Eller Büyük Hayaller Platformumuzla çocuklarımızı matematikten kodlamaya, sanattan kültüre birçok alanda geleceğe hazırlamak için gönüllü finansçılarımız ve iş ortaklarımız ile yüz binlerce çocuğa ulaşmaya devam ediyoruz.” şeklinde konuşarak açıklamasını sonlandırdı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu