Yatırım yapmaya başla!

Prens Harry Özel Jet Eleştirilerinin Ardından Çevre Dostu Seyahat Projesini Duyurdu

Prens Harry, özel jetiyle yaptığı seyahatlerin karşılaştığı geniş tepkinin ardından çevre dostu seyahat girişimini duyurdu. İşte detaylar;
Prens Harry Özel Jet Eleştirilerinin Ardından Çevre Dostu Seyahat Projesini Duyurdu

İlk bebekleri Archie’nin doğumu sonrasında 11 gün içinde dört kez özel jet kullanan Prens Harry ile eşi Meghan, bu davranışlarıyla İngiliz halkının geniş tepkisiyle karşılaşmışlardı. Nitekim daha önce verdikleri bir röportajda, çevreyi korumak için en fazla iki çocuk yapacaklarını belirtmişlerdi.

Çelişkili davranışları ve yaptıkları birçok harcama ile olay olan ikili hakkında dün çıkan haberlerde de çiftin İngiltere’yi terk edecekleri yazıldı. Bugün ise Prens Harry, sürdürülebilir seyahate adanmış yeni bir girişim başlatmak için Booking.com, Skyscanner, TripAdvisor, Visa ve Çinli Ctrip gibi ünlü firmalarla ortaklık kurduğunu duyurdu.

Travalyst’in amacının, toplulukların ve gezginlerin turizmden yararlanmalarına izin verirken çevreyi artan uluslararası seyahatlerden korumak olduğu söylendi.

Travalyst’in Amacı Gezgin Turizm Faydalanma Kurucu ortakların, platformlarını turistlerin gezi rezervasyonlarında daha sürdürülebilir seçimler yapmasına yardımcı olmak için kullanacağı aktarıldı. Bunların, turistik destinasyonlarda yerel topluluklarla çalışmanın yanı sıra karbon emisyonlarını dengeleme üzerine ipuçları gibi daha çevre dostu kararlar almayı içereceği dile getirildi.

Basında çıkan haberlere göre Travalyst’in turizmin iklim değişikliğine ve çevresel zararlara nasıl katkıda bulunabileceği konusunda halkı eğitmeye çalışacağı da bildirildi.

Travalyst’in Amacı Turizm İklim Değişikliği Etki Eğitim Sussex Dükü, bugünkü açıklamasında şöyle konuştu: “Ben bir turizm veya iş uzmanı değilim. Ancak seyahatlerim boyunca topluluk ve çevre arasındaki benzersiz ilişkiyi gözlemledim ve endişe verici bir şey fark ettim. Olması gereken ortakyaşarlık veya bağlantı yoktu ve ben bunun nedenini anlamak istedim.”

Travalyst’in internet sitesinde de şu ifadeleri kullandı: “Turizm kaçınılmaz biçimde büyürken, dünyada sürdürülebilir uygulamaların benimsenmesini hızlandırmak ve bu büyümeyi çevre ve yerel halkın ihtiyaçları ile dengelemek kritik derecede önemlidir.”

Travalyst’in sitesinde her yıl uluslararası seyahatlere katılan insan sayısının 2000’den bu yana iki katta fazla arttığı ve 2030 yılına kadar 1.8 milyar insanın uluslararası seyahat etmesi beklendiği belirtildi.

Travalyst Her Yıl Uluslararası Seyahat Katılan İnsan 200 Beri 2 Kattan Fazla Arttı Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi’ne göre de turizm endüstrisi geçen yıl dünya ekonomisine 8.8 trilyon dolar katkıda bulundu. Travalyst seyahat uygulamalarının elden geçirilmesini ve böylece daha sürdürülebilir hale gelmelerini istediğini vurgularken uluslararası turizmi yavaşlatmak istemediğini kaydetti.

Girişimin sitesinde Booking.com CEO’su Gillian Tans da; “Hepimizin sevdiği hedefleri korumak, gelecek nesiller için mutlu ve sağlıklı olmalarını sağlamak istiyoruz ama bunu kendi başımıza yapamayız” dedi. Skyscanner’ın CEO’su da yaptığı açıklamada; “gelecek nesillerin keşfetmesi ve eğlenmesi için dünyamızı koruma yükümlülüğümüz var ancak bunu yapmak için şimdi harekete geçmemiz gerekiyor çünkü değişim bir gecede olmayacak” diyerek görüş bildirdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum