Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Pembe Elmas Dudak Uçuklatan Fiyatıyla Asya Rekoru Kırdı!

Hong Kong’da yapılan açık artırmada satılan Picasso isimli pembe elmas, fiyatıyla dünyada olmasa da Asya’da yeni bir rekor kırdı. İşte göz kamaştırıcı elmas hakkındaki detaylar…

Milyonluk fiyatlar karşılığında satılan elmaslar arasına bir yenisi daha eklendi. Christie’s Müzayede Evi tarafından Hong Kong’da yapılan açık artırmada pembe elmas Picasso için biçilen fiyat 27 milyon euroya kadar yükseltildi.

Böylece nadide değerli taş, şimdiye kadar Asya’da yapılan açık artırmalarda en yüksek fiyatla sayılan elmas olarak rekor kırdı. İşte uğruna milyonların yarışa girdiği o elmas;

Fotoğraflardan da gördüğünüz gibi elmas, pembe frengi ve oval şekliyle dikkat çekiyor.

Pembe Renkli Elmas Rekor KırdıChristie’s Müzayede Evi tarafından Hong Kong’ta satışa çıkartılan pembe elmas Picasso, kendi alanında Asya rekoru kırsa da karat başı fiyatı bakımından yeni bir dünya rekoru kıramadı.

Müzayede Evi Yetkilisi Rahul Kadakia ise yaptığı açıklamada, elmasına satış fiyatından gayet memnun olduklarını belirtti.

Açık Arırmayı Müzayede Evi Yetkilisi Rahul Kadakia YürüttüHatta Rahul Kadakia neredeyse 15 karat ağırlığındaki taşın çok temiz ve düzgün kesimli olduğuna dikkat çekerek “böylece elması 27 milyon euroya satmamız kolaylaştı” dedi.

Hazır elmas demişken, geçtiğimiz günlerde 33.8 milyon dolarlık rekor fiyata satılan nadide taştan da kısaca bahsedelim.

Pembe Elmas 27 Milyon Euroluk Fiyatıyla Asya Rekoru KırdıZira dünyanın en büyük elması The Art of Grisogono, şimdiye kadar satılan en büyük renksiz elmas unvanını kazandı. Sonuçta; 163.41 karat ağırlığındaki elmasın bu unvanı alması gayet olağandı. Buna ek olarak aynı açık artırmada satışa çıkarılan bir diğer elmas da Le Grand Mazarin olmuştu.

Diğerine kıyasla ucuz denebilecek Le Grand Mazarin, 19 karatlık ağırlığı ve 14.5 milyon dolarlık fiyatıyla dikkat çekmişti. Neticede; son zamanların en pahalı elmasları olan bu değerli taşlar, bir sonraki satışlarına kadar ismi açıklanmayan sahiplerinin güvenli ellerinde olacaklar.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Haber kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle