Yatırım yapmaya başla!

Otellerin En Pahalı Olduğu 10 Şehir

Otellerin En Pahalı Olduğu 10 Şehir

Tatil mevsimi yaklaştıkça hemen hepimizi bir telaş alır. Tatil için hangi şehre gitsem, o şehirde hangi otelde kalsam diye düşünür dururuz. Koca bir yılın yorgunluğunu atacağımız bu tatilin de kusursuz bir şekilde geçmesini dileriz. Bu nedenle de yoğun bir araştırma moduna gireriz.

Tatil planları yaparken bütçemizi de fazla sarmamasına dikkat ederiz. Bu nedenle bazı kısıntılar da yaparız. Bir önceki yazımız da sizlere ekonomik ve ucuz tatili nasıl yapabileceğinizden bahsetmiştik. Bu yazıda bahsettiğimiz gibi bir tatil planlarsanız da, fazla kısıntı yapmaya gerek kalmadan hayalinizdeki gibi bir tatil yapabilirsiniz.

Tatille ilgili plan yapılırken en önemli konulardan birisi hiç şüphesiz kalacağınız oteldir. Oteli seçerken de birçok kriteri göz önünde bulundurmalıyız. Tüm bu konularda araştırma yaparken otellerin en pahalı olduğu şehirler hakkında bir yazı ile karşılaştım ve sizlere bu otellerden bahsetmek istedim. Belki zor ama paranızı doğru yönetip, tatilinizi doğru bir şekilde planladığınız zaman bu otellerde kalma şansı yakalayabilirsiniz.

İşte bu pahalı oteller ve ait oldukları şehirler:

10 Cenevre

CenevreOtel fiyatlarının en yüksek olduğu şehir Cenevre seçilmiş. Cenevre aynı zamanda İsviçre’nin en pahalı ve en kozmopolit şehri. Şehrin %45 civarını yabancılar oluşturuyor. Turizm anlamında da birçok önemli yere sahip olan Cenevre, aynı zamanda küresel finans merkezi olarak da biliniyor. Jet d’eau, St. Pierre Katedrali, Reformation Wall, Barbier – Mueller Museum, Cenevre Otomobil Fuarı, Grand Théâtre de Genêve, Victoria Hall, Fêtes de Genêve, Natural History Museum of Geneva gibi gezilecek turistik yerlere sahiptir.

Dünyada yaşamın en pahalı olduğu 10 şehir içinde yer alan Cenevre aynı zamanda elit bir kenttir. Özellikle Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında ziyaret edilmektedir. Bu şehirde düşük vergi ödenmesine rağmen ortalama bir otelde ödemeniz gereken oda fiyatı 308 dolar.

9 Dubai

DubaiOda fiyatı olarak ikinci sırada yer alan şehir elbette Dubai. Birleşik Arap Emirlikleri’nin 7 emirliğinden birisidir ve en büyük olanıdır. Dubai’de petrol bulunduktan sonra şehir hızlı bir gelişim göstermiştir ve Ortadoğu’nun en modern kenti unvanını almıştır. Gümrüksüz dev alışveriş merkezleri, lüks otelleri dillere destan olmuştur.

Dubai modern ve tarihi kısım olarak ikiye bölünmüştür diyebiliriz. Modern kısmında dünyanın en pahalı otelleri yer almaktadır. Tarihi olarak ise en ilgi çeken yeri Bastakiya Bölgesi’dir. Rüzgar burçları ile meşhur olan bu yer büyük ilgi çekmektedir. Tüm bu güzelliklerin elbette bedeli de yüksek. Dubai’de ortalama oda fiyatı 273 dolar.

8 Kuveyt

KuveytOrtadoğu’da bulunup pahalı otellere sahip bir şehirde Kuveyt. Basra Körfezi kıyısında bulunan Kuveyt, Irak ve Suudi Arabistan ile komşu. Dubai’de olduğu gibi Kuveyt ekonomisi de petrole bağlıdır. En önemli şehri ise El Cehra’dır. Hala February Kuwait (Kutsal Şubat) ve Ramazan Bayramı olmak üzere iki önemli günü bulunmaktadır. Yaz ayları çok sıcak ve nemli olduğu için Kuveyt kış aylarında daha popülerdir.

Ülke dışından çalışmak için gelenler nüfusun % 65’ini oluşturmaktadır. İslam ülkesi olduğu için dikkat etmeniz gereken bazı önemli konular da bulunmaktadır. Kuveyt’te ortalama oda fiyatları 253 dolar.

7 Zürih

Zürihİsviçre’nin en büyük kenti olan Zürih, bankacılık ve ticaret merkezleri ile anılmaktadır. Avrupa’nın en önemli finans merkezdir. Kozmopolit bir kent olan Zürih, temiz, düzenli ve doğal güzelliği ile nam salmıştır. ‘Zürih’e gittim’ diyebilmeniz için Fraumünster Kilisesi, Konsthaus Sanat Müzesi, Sihlcity, James Joyce Mezarı, Zurichhorn Parkı, Grossmünster, St. Peter Kirche, Augustinergasse, Niederdorf Eski Kent Bölgesi, Linderdorf Parkı, Bahnhnoffstrasse Alışveriş Bölgesi, Paradeplatz ve Rathaus gibi yerleri mutlaka görmüş olmanız lazım.

Yürüyerek veya bisikletle dolanabileceğiniz kadar küçük bir yer olmasına rağmen ortalama oda fiyatları 250 dolar.

6 Londra

LondraBu şehre gitmek eminim hemen herkesin hayalidir. Birleşik Krallık’ın başkenti, en büyük şehri olan Londra, Avrupa Birliği’nin de en geniş kentsel bölgesidir. Thames nehri kıyısında kurulmuş olan şehir, hem tarihi anlamda hem de modern anlamda görülmeye değerdir. Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Tower of London; Kew Gardens, The Palace of Westminster, Westminster Abbey ve St. Margaret Church Londra’da yer almaktadır. Aynı zamanda 0 meridyeni olan Greenwich, Londra’ya çok yakındır.

Londra ile ilgili hepimizin mutlaka görmek istediği bir yeri vardır. Bu nedenle fazla uzatmadan, ekonomisi finans ve turizm ile sağlanan Londra’da ortalama oda fiyatı 235 dolar.

5 Miami

MiamiAmerika Birleşik Devletleri Florida eyaletinin en büyük ikinci şehri olan Miami’de herkesin tatil anlamında hayalini süsleyen şehridir. Atlas Okyanusu kıyısında bulunan şehir, tahmin ettiğiniz gibi turizm şehridir. 5 bin civarında Türk vatandaşının yaşadığı da bilinmektedir. Miami aynı zamanda Latin Amerika’ya geçiş kapısı olarak bilinmektedir.

Niki Beach, Miami Beach, Freedom Tower, Miami Seaquarium, Crandon Park Marina, Miami Hayvanat Bahçesi, Mercan Sarayı, Küçük Havana gibi gitmezseniz Miami’ye gitmiş sayılmayacağınız yerlere sahiptir. Miami’de bu güzellikleri görebilmeniz için ortalama oda fiyatı 245 dolar.

4 Hong Kong

Hong KongHong Kong Adası, Kowloon Yarımadası ve 235 civarında küçük adadan meydana gelen Hong Kong, Çin Halk Cumhuriyeti özel yönetim bölgesidir. Ekonomisi uluslararası ticarete dayalıdır. Birçok geleneksel festivale de ev sahipliği yapan Hong Kong, Uzak Doğu’nun incisi olarak tanınmaktadır.

Birçok adaya sahip olan ve bu adalara feribot, tüp geçiş ve köprülerle geçiş sağlanan Hong Kong’da ortalama oda fiyatları 242 dolar.

3 Edinburgh

Edinburghİskoçya’nın başkenti olan Edinburgh, kayalar üzerine kurulu tarihi bir kenttir. Tarihi ve turistik özelliğe sahip olan şehrin muazzam bir görünümü vardır. Kale Kayası, Prenses Sokak Bahçeleri gibi Eski Yunan tarzını yansıtan Yeni Kasaba, çağlar boyunca sapasağlam ayakta kalmıştır. Yaz aylarının en ideal zamanlar olduğu Edinburgh’da, gezeceğiniz birçok şato, anıt, park, tarihi mekan, katedral, tiyatro, saray, müze ve galeri bulunmaktadır.

Kültürel ve tarihi bir şehir olan Edinburgh, alternatif tatil için en iyi yerlerden birisi. Edinburgh Kalesi ve Royal Yatch Britannia mutlaka görmeniz gereken yerlerdir. Başkent Edinburgh’da ortalama oda fiyatları ise 241 dolar.

2 Singapur

SingapurMalay Yarımadası’nda yer alan ve ekvatorun 137 km kuzeyinde yer alan Singapur, şehir devletlerinden birisidir. Birçok adası olan ve Hint Okyanusu ile çevrili olan Singapur ekonomisi ticarete dayalıdır. 30’a yakın festivale ev sahipliği yapmaktadır. Uluslararası bu festivalleri dünyanın en büyük festivalleridir. Bunlardan bazıları; ZoukOut (Güneydoğu Asya’nın en büyük dans festivali), Formula 1 Gece Yarışı, Asya Gençlik Oyunları, Singapur Havacılık Fuarı (Asya’nın 1., dünyanın 3. Büyük havacılık fuarı) ve Büyük Singapur İndirim Festivali.

Singapur’a gidip katılabileceğiniz bu festivallerle unutulmaz bir tatil yaşayabilirsiniz. Singapur’da ortalama oda fiyatları 235 dolar.

1 New York

New YorkBu şehre aşık olmayan yoktur herhalde. Amerika’nın en kalabalık şehridir ve dünyanın en kalabalık metropollerinden birisidir. Ticaret, finans, medya, sanat, moda, teknoloji, araştırma, eğitim gibi birçok dalın başkentidir. Kültürel zenginliğinin yanı sıra doğal güzelliği ile de meşhurdur. Bronx, Brooklyn, Manhattan, Queens ve Staten Island adında 5 ilçeden olmaktadır. Bu ilçelerin de her biri ayrı bir güzelliğe sahiptir.

Soho, Times Square, Empire State Binası, Özgürlük Anıtı, Central Park, Madison Square Garden, Rockefeller Center, Metropol Sanat Müzesi, Broadway gibi New York’a gittiğinizde uğramazsanız olmaz yerler vardır. New York’da ortalama oda fiyatları ise 233 dolardır.

İlginizi Çekebilir :

Bu 10 şehir dışında Paris’te 232 dolar, Rio de Janerio’da 231 dolar, Doha’da 226 dolar, Tel Aviv’de 223 dolar, Sidney’de 221 dolar, Reykavik’te 218 dolar, Riyadh’da 205 dolar, Kudüs’te 203 dolar, Tokyo’da 198 dolar ve İstanbul’da 167 dolar ortalama oda fiyatı ödeyerek kalabilirsiniz. İstanbul, 100 şehrin yer aldığı bu sıralamada 47. sırada yer alıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Turizm kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum