Yatırım yapmaya başla!

Orta Sınıfın Katılımıyla Çinli Alıcıların ABD Konut Piyasasına Erişimleri Arttı

Ticaret savaşına rağmen Çinli alıcıların ABD konut piyasasını güvenli liman olarak görmeye devam etmeleri dikkat çekti. Detaylar aşağıda;
Orta Sınıfın Katılımıyla Çinli Alıcıların ABD Konut Piyasasına Erişimleri Arttı

Çinli tüketiciler, iPhone gibi bazı Amerikan ürünlerinin kullanımını azaltmış olsalar da ABD’nin konut piyasası konusunda aynı tavrı takınmadılar. ABD Ulusal Emlakçılar Birliği’ne göre Çinli alıcılar altı yıl boyunca konut gayrimenkullerinin hem birim hem de dolar hacimlerinde en iyi yabancı alıcılar oldu ki şu anda da yeni, düşük fiyatlı lige doğru genişliyorlar.

Bu noktada Şanghay’daki uluslararası emlak fuarından yeni dönen San Francisco merkezli emlak komisyoncusu Michi Olson, Çinli tüketicilerin ihale savaşlarına ticaret savaşlarından çok daha fazla ilgi gösterdiklerini söyledi.

Michi Olson verdiği demeçte, Çinli tüketicilerin temelde politik açıdan agnostik olduklarını vurgulayarak görüş bildirdi.

Michi Olson Çinli Tüketiciler Agnostik “Bununla demek istediğim, ABD ile Çin hükümeti arasında büyük bir gerginlik olsa da Çinliler politik kargaşayı sağlam gayrimenkul yatırımları ile ayırabilir gibi görünüyor.” ifadeleriyle dikkat çeken Olson, bu yılki en büyük farkın fiyat meselesi olduğunu kaydetti. İlk etapta nakit olarak milyonlarca dolarlık mülk alanların zengin Çinlilerden oluştuğunu belirten emlak uzmanı, şu anda daha çok orta sınıf Çinli alıcıların düşük fiyatlı evlere baktığını ve ipotekleri daha sık kullandıklarını aktardı.

İlaveten, Çinlilerin ABD’yi hala varlık alabilecekleri ve burayı yalnızca paralarını tutmak için değil aynı zamanda çocuklarının geleceği için de güvenli bir liman olarak gördüklerini söyledi.

Çinli Tüketiciler ABD Konut Piyasasını Güvenli Liman Olarak Görüyor Öte yandan, San Francisco bölgesindeki bazı kredi kuruluşlarının şu anda özellikle Çinli alıcılara hitap ettiği bilgisinin de üzeri çizildi. Verilere göre Çinli bir alıcıya satılan bir evin ortanca fiyatı 2017’de 530 bin doların hemen altındayken 2018’de fiyat 439.000 dolara kadar geriledi. Bununla birlikte Kaliforniya Çinli alıcılar arasında hala en gözde yer olmasına rağmen şu anda Çinlilerin Teksas, Georgia ve Florida’daki pazarlara da girdikleri görülüyordu.

Dallas/Fort Worth bölgesinde gayrimenkul satan Laura Barnett de burada sağlıklı Çin talebi gördüğünü bildirdi.

ABD Konut Piyasası Sağlıklı Çin Talebi Var Bölgedeki yabancı alıcıların çoğunun hala nakit kullandığını ancak ipoteğe de başlandığını anlattı. RE/MAX DFW Associates’den Barnett; “bir eve yüzde 50 ya da daha fazlasını koymadığı takdirde yabancı alıcılar için kredi onayı almak zor fakat pek çok borç veren şu anda değişim gösteriyor ve bu da kredi almayı kolaylaştırıyor” dedi.

İlgili haberde teknoloji işlerinin ABD’ye yayıldıkça sektördeki daha çok Çinli işçinin yeni lokasyonlarda ev almaya başladıkları da görüldü. Olson da Kaliforniya’da teknoloji şirketlerinde çalışan çocukları olan pek çok Çinli müşterisinin bulunduğunun üzerini çizdi.

Buna göre Çinliler, çocukları ABD’ye yerleştikten sonra peşinat ödemek için ABD’ye geliyordu. Bu durum ülkenin başka eyaletlerinde de yaşanıyordu. Örneğin Çinli alıcılar, Amazon’un orada yeni bir merkez açacağın açıkladıktan bir hafta sonra New York’un Queens kentindeki Long Island City’deki bir örnek eve akın etmişlerdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Gayrimenkul kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum