Yatırım yapmaya başla!

Ohio’lu Çiftçi: Suyun Üzerinde Yürüse Bile Trump’a Oy Vermeyeceğim

Ohio’lu bir çiftçi ve eski Cumhuriyetçi Parti yetkilisi olan Chris Gibbs, Atlas Okyanusu’nun öteki kıyısına yürüse bile Trump’a oy vermeyeceğini söyledi.
Ohio’lu Çiftçi: Suyun Üzerinde Yürüse Bile Trump’a Oy Vermeyeceğim

Ohio’lu bir çiftçi ve eski Cumhuriyetçi Parti yetkilisi olan Chris Gibbs, Pazartesi günü CNBC’ye verdiği demeçte dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Soya fasulyesi ve mısır çiftçisi olan Chris Gibbs, Trump yönetiminin geçen hafta açıkladığı Çin’in ABD’den 40 ila 50 milyar dolarlık tarımsal satın alımı konusunda şüpheli olduğunu söyledi. “Başkan için oy kullanmayacağımız ve bunu söyleme konusunda rekor kırıyorum” dedi.

Trump’ın 50 milyar dolarlık rakamla gelebileceğini, göletinden geçip hala ıslanmayabileceğini ve kendisinin hala Trump için oy kullanmayacağını dile getirdi.

Chris Gibbs Trump Oy VermeyeceğimKısacası Gibbs, Trump’ın ne yaparsa yapsın günün sonunda kendi adının da ona oy vermeyeceği gerçeğinin de değişmeyeceğini vurguladı. Kaldı ki kendisi Trump’a oy verenlerden ve 2016’da Hillary Clinton’a karşı seçimleri kazanmasını sağlayanlardan bir tanesiydi.

Cumhuriyetçi başkan, eyaletin batı tarafında bulunan Shelby İlçesi’nde oyların %78’inden fazlasını kazanmıştı. Ve Ohio, tarihsel olarak hem Cumhuriyetçilerin hem de Demokratların başkanlık seçimlerini kazanmaları için kritik bir yol olarak görülüyor.

İşte bu nedenle Ohio’lu çiftçi ve eski parti yetkilisinin, Trump’a oy vermeyeceğini üzerine basarak söylemesi fazlasıyla önem arz etti.

Ohio'lu Çiftçi Trump Çin ABD Tarım Alım EleştiriABD ile Çin’in vardığı kısmi anlaşma kapsamında Çin’in ABD’den alacağı tarımsal ürün hakkında Gibbs şüpheli konuştu. “Ekinler teknede olana kadar buna inanmıyorum. Bu en baştan deja vu” diyerek Trump’ın Meksika ve Avrupa Birliği’nin büyük soya alımları yapacağı konusundaki geçmiş vaatlerine gönderme yaptı. Nitekim Haziran ayında Trump, Meksika’nın tarifeleri önlemek için çiftlik ürünleri satın alacağını belirtmişti.

Trump’ın bunu daha önce de yaptığını hatırlatan Gibbs, bu konuda olumlu havayı bozan kişi olmaktan nefret etse de birilerinin gerçekçi olması gerektiğini bildirdi. Ayrıca Çin devlet medyası da varılan anlaşmaya ilişkin Gibbs’inkine benzer şüphelere değinmişti.

Trump’ın öngörülemezliğine ve daha önce de benzer anlaşma açıklamaları yaptığına işaret eden kaynaklar, anlaşma tamamlanana kadar kutlama yapılmaması gerektiğini öne sürmüştü. Trump, ABD ile Çin’in vardığı birinci aşama anlaşmanın çiftçiler için çok büyük bir anlaşma olduğunu savunsa da Ohio’lu çiftçi, aynı fikirde olmadığını açıkça belirtti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum