Yatırım yapmaya başla!

Nine West İflas Koruma Başvurusunda Bulundu: ABD’li Perakende Devlerini Amazon mu Bitiriyor?

İflas başvurusunda bulunan ABD’li perakendeciler arasına Nine West de katıldı. İşte 1973’den bu yana faaliyet gösteren dev şirketin başvurusu hakkındaki detaylar;
Nine West İflas Koruma Başvurusunda Bulundu: ABD’li Perakende Devlerini Amazon mu Bitiriyor?

Pahalı ürünleriyle ünlü olan ve daha çok ayakkabı, çanta, cüzdan modelleriyle tanınan ABD’li Nine West’in Cuma günü iflas başvurusunda bulunduğu duyuruldu. 1973 yılında Jerome Fisher ve Vince Camuto tarafından kurulan ünlü perakendecinin, ödeyemediği borçlar nedeniyle başvuru yaptığı açıklandı. 57 ülkede 800’ün üzerinde mağaza ile hizmet veren Nine West’in “Chapter 11” ile iflas koruma başvurusunda bulunması büyük yankı uyandırdı.

Nine West’in söz konusu başvuruyu; borçlarını yeniden yapılandırmak ve daha başarılı ürünlerinin üzerine odaklanabilmek için yaptığı açıklandı.

Nine West İflas Başvurusunda Bulundu Zincirin Cuma günü yaptığı duyuruya göre; iflas başvurusunun Nine West ile Bandolino’nun satışını kolaylaştırmak, böylece şirketin bünyesindeki One Jeanswear Group, The Jewelry Group, The Kasper Group ve Anne Klein gibi markalara odaklanmak için yapıldığı söylendi.

Nine West CEO’su Ralph Schipani de iflas başvurusu hakkında “bu iki farklı iş profilimizi yönetmek için en doğru adımdı” sözlerini kullandı.

Nine West CEO’su Ralph Schipani Açıklaması Ayrıca “yeniden yapılanma sürecini tamamladığımızda, şirketimiz borçlarını azaltmış ve faiz ücretlerini düşürmüş olarak gelecek için çok daha iyi bir konumda olacak” dedi.

Nine West’in 300 milyon dolarlık finansman sağladığını ve borcun büyük çoğunluğunu elinde tutan taraflarla yeniden yapılanma anlaşması yaptığını belirten Schipani, bunun Chapter 11 sürecinde şirketin durumu toparlamasına yardımcı olacağını dile getirdi.

1 milyar doların üzerinde borcu olan şirket, CEO’nun söylediğine göre daha çok konfeksiyon, mücevher ve kot pantolon üzerine yoğunlaşacak.

Nine West İflas Koruma Başvurusunda Bulunduİlaveten yapılan duyuruya göre; şirket çalışanların ücretlerini ödemeye, satış ortaklarına ve müşterilerine verdiği sözleri tutmaya devam edecek. Neticede; Nine West bu şekilde ayakta kalmaya çalışacak.

Fakat şu da bir gerçek ki daha birçok şirket Nine West gibi iflas başvurusunda bulunacak. Çünkü 2017 perakende şirketleri için çok zorlu bir yıl oldu ve giderek yayılan e-ticaret sektörü bu durumu daha da kötü hale getirecek.

Bu duruma verilebilecek en yakın örneklerden bir tanesi Toys R Us’ın iflası ve çöküşte Amazon’un payının fazlasıyla büyük olması!

Nine West'in İflas Nedeni Belli mi? Diğer taraftan; her geçen gün biraz daha büyüyen e-ticaret devinin organik gıda dev Whole Foods’u 13.7 milyar dolar karşılığında satın alması da bunun sonuçlarındandı. Dünyanın en büyük perakendecilerinden Wal-Mart ise getirdiği yeniliklerle Amazon’a karşı koymaya devam ediyor.

Ancak pek çok büyüm marka Amazon’a yenilme korkusundan dolayı onunla birlikte çalışmaya yöneliyor. Ve tüm bu yaşananlar akıllara Donald Trump’ın Amazon’un vergisini ödeyen perakendecilere zarar verdiği ve istihdamı olumsuz etkilediği yönündeki açıklamalarını getiriyor. Neticede; birçok perakende şirketi ya doğrudan ya da dolaylı olarak Amazon nedeniyle zor zamanlar geçiriyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum