Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Alman Fintech Girişimi N26 İngiltere’de Faaliyete Başlıyor, Sonraki Hedef ABD!

Berlin merkezli fintech girişimi N26, bugün Birleşik Krallık’ta faaliyete başladı ve bir sonraki hedefin ABD olduğu söylendi. Detaylar haberimizde;
Alman Fintech Girişimi N26 İngiltere’de Faaliyete Başlıyor, Sonraki Hedef ABD!
Son Güncelleme: 
Yorum

Tencent ve Peter Thiel tarafından desteklenen Alman finansal teknoloji girişimi N26, bugün Birleşik Krallık’ta faaliyete başladı ve 2019’ın başlarında ABD’de de ilerleme planı içinde olduğunu açıkladı.

Uygulamasının beta versiyonunun İngiltere’de kullanılmaya başladığını duyuran Alman girişim, 2019’un ilk çeyreğinde ABD’ye genişlemeyi düşündüğünü belirtirken N26’nın CEO’su Valentin Stalf da şirketi önümüzdeki 3 ila 5 yıl içine halka arz etmek istediklerini söyledi. Yalnızca uygulama ile çalışan Alman bankası, bu başarısıyla sektörde büyük yankı uyandırırken finansal teknoloji girişimlerinin ne kadar popüler hale geldiği bir kez daha anlaşılmış oldu.

Çinli teknoloji devi Tencent, Alman sigorta şirketi Allianz ve PayPal’ın kurucu ortağı Peter Thiel tarafından desteklenen girişim, İngiltere’de faaliyet başladığını duyurdu.

Alman Fintech Girişimi N26 İngiltere'de Faaliyete Başlıyor,Girişimin beta versiyonunun Birleşik Krallık’ta başlatıldığını belirten N26, ilk etapta yalnızca sınırlı bir şekilde hizmet verileceğini fakat daha geniş bir lansmanın gelecek ay yapılacağını açıkladı.

İngiltere’deki başlangıç için 50 bin kişinin bekleme listesine giriş yaptırdığı bilgisi de verildi. İlaveten; N26’nın bir mobil bankacılık uygulaması ve bir Mastercard banka kartı sunduğu, fiziksel şube olmadan çalıştığı, bunun yanında işlemlerde ücret talep etmediği bildirildi.

Fakat İngiliz kullanıcılar için yurt dışına seyahat ederken para çekme işlemlerinde % 1.7’lik ücret alınacağı da aktarıldı.

Alman Fintech Girişimi N26 Birleşik Krallık Faaliyete Başlıyor Platformunda temel bir cari hesap, prim hesabı, tasarruflar ve krediler gibi bir dizi ürün bulunduran N26’nın en eski dijital bankalardan biri olduğunun üzeri çizildi. Ancak gelecek yıl ABD’ye genişlemeyi planlayan girişimin Avrupa’da tanınan bir bankacılık lisansı olmasına rağmen ABD’de aynı şekilde yetkilendirilmediği de vurgulandı.

Diğer taraftan ABD’ye girişin bu yılın sonunda gerçekleşmesi beklense de girişimin CEO’su yeni tarihten dolayı mutlu olduğunu dile getirdi.

Alman Fintech Girişimi N26

Ve; “bence şu an ilk çeyrekte bunu yapacak olmaktan çok eminiz” sözleriyle görüş bildirdi. İlaveten Stalf, halka arzın 3 ila 5 yıl içinde gerçekleşebileceğini ve N26’nın rakiplerine göre daha ileri bir seviyede olduğunu söyledi.

İşi gelecek 5 ila 10 yıl içinde 50 milyon, belki de 100 milyon müşteriye ulaştırmayı planladıklarını bildiren Stalf, N26’ya her gün 5 bin müşterinin kayıt olduğunu aktardı. Borsaya açılmanın kesinlikle istedikleri bir şey olduğunun üzerini çizen Stalf, Adyen, Spotify ve Funding Circle gibi birçok firmanın bu yıl halka açıldığını kaydetti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu