Yatırım yapmaya başla!

Mykonos Kıyılarında Batan Milyon Dolarlık Süper Yat

Mykonos Kıyılarında Batan Milyon Dolarlık Süper Yat

Masmavi denizin keyfini en güzel nasıl çıkartırsınız? Tabi ki lüks bir yatla. Bu sebeple tatillerde sıklıkla yat gezileri tercih ediliyor. Özellikle Ege kıyıları, bu konuda diğer tatil bölgelerine göre daha işlevsel. Sebebiyse inanılmaz güzellikteki irili ufaklı koyları. Özellikle ülkemizde kimsenin elinin değmediği, sadece deniz taşıtıyla ulaşabilecek o kadar güzel yerler var ki insan duygularını anlatmakta zorluk yaşıyor. Ama tabi ki bazen her şey böyle yolunda gitmeyebiliyor. Geçtiğimiz günlerde komşumuz Yunanistan sahillerinden gelen bir haber, herkesin dikkatini çekti.

İsmi açıklanmayan bir milyonere ait özel yat, Mykonos kıyılarında battı. İşin ilginç yanıysa bu olayın herkesin gözü önünde gerçekleşmesiydi. İyi ki de öyle olmuş; çünkü sahilden hemen yardım ekipleri olay yerine gelerek, can kaybının önüne geçti. Evet, belki can kaybı yaşanmadı; ama 6 milyon dolarlık süper yat, Ege’nin masmavi sularına gömüldü. 2009 yılında üretilen ve Aloha ismi verilen lüks yat, sizce neden batmış olabilir? Dilerseniz bu sorunun cevabını birlikte arayalım…

İşte karşınızda Mykonos kıyılarında batan milyon dolarlık süper yat:

Ege Denizine Gömülen Lüks Yat “Aloha”

Ege Denizine Gömülen Lüks Yat "Aloha"İçerisinde 10 kişiyi ağırlayabilecek 5 yolcu kabini, lüks mobilyaları, son teknoloji ürünü donanımlar bulunan yatın gözler önündeki batış sahnesi, tıpkı Titanik gibi! Evet, Yunanistan’da bu yaz batan ikinci yat olarak kayıtlara geçen Aloha, 2009 yılında üretilmiş ve ismi açıklanmayan milyoner sahibine teslim edilmişti. Ege Denizi’nde Kiklad Adaları’na bağlı olan Mykonos kıyılarında gerçekleşen vakada, birçok tatilci telefonlarını eline alarak, bu süper yatın nasıl denize gömüldüğünü saniye saniye fotoğraflamış.

Yerel raporlara göre, kaza anında yatta sadece 4 kişi varmış ve neyse ki yolcular zarar görmeden kurtarılabilmişler. Boat International isimli medya grubu da bu trajik sahneyi görüntüleyenlerin başında geliyor. Diğer taraftan, kazanın nedeni hakkında çeşitli görüşler ortaya atılsa da henüz kesin bir açıklama yapılmış değil. Ancak yaygın görüşlerden bir tanesine göre; elektrik tesisatında çıkan problemler aracın güvenlik ekipmanının işleyişini engellemiş ve yat bu yüzden batmış.

Ege Denizine Gömülen Lüks Yat "Aloha"Peki, batan yat güzelim Mykonos kıyılarına zarar vermiş mi? Büyük ihtimalle, hayır. Çünkü Mykonos Daily’nin yapmış olduğu açıklamaya göre, kazadan hemen sonra liman yetkilileri Aloha’nın etrafında bir güvenlik seti oluşturmuş. Böylece de olası bir yağ ya da yakıt kaçağının önüne geçilmiş. 106ft Custom Line Navetta 33 olarak belirtilen bu yatın yeni modeli, 11.2 milyon dolarlık fiyat etiketiyle satışa sunuluyor.

Sonuçta, liman yetkilileri bu kazanın ardındaki gerçekleri ortaya çıkarmak için var gücüyle uğraşıyor. Bizler de yapılacak açıklamaları size aktarmak için sabırsızlanıyoruz. Böyle milyon dolarlık lüks bir yat, göz göre göre nasıl sulara gömüldü, merak ediyoruz doğrusu!

Ne dersiniz, ismi gizli tutulan yat sahibi şu anda batan yatı için yas tutuyor mudur? Bence tutmalı! 6 milyon dolarlık bir süper yatım olsa ve durup dururken Ege sularına gömülse, sanıyorum bu benim için bir kalp krizi tetikleyicisi olabilirdi! Peki, ya sizin için?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum