Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Dünyanın En Değerli Mücevher Markası Harry Winston’dan Şık Saat

Dünyanın En Değerli Mücevher Markası Harry Winston’dan Şık Saat
Son Güncelleme: 
Yorum

Mücevherler ve takılar geçmişten bugüne kadar pahalı ve lüks aksesuarlar olarak ömürlerini sürdürmüş olabilirler. Fakat yaşamış olduğumuz “Teknoloji Çağı’nda” en az bu değerli aksesuarlar kadar teknolojik gereçler ve eşyalar da fazlasıyla kıymetli hale gelmiştir. Her eşyanın akıllı ve fonksiyonel olduğu bu devirde elbette ki bu gelişmeler saatçilik sektörüne de büyük faydalar sağlamıştır.

Değerli taşlarla haşır neşir olan birçok lüks aksesuar markası da bu nedenle üretmiş oldukları sanat eserleri niteliğindeki saatlerin üretimine daha da çok özen göstermeye başladılar. Elbette ki lüks pırlantalarla süslenen bu parçalar, dünyanın en pahalı saatleri arasındaki yerlerini aldılar. Ancak bu saatlerden bazıları pırlantalarla süslenmemiş olsalar bile; üretimlerinde kaliteli materyallerin kullanımı, kusursuz mekanizmaları ve sınırlı sayıda olmaları nedeniyle yüksek rakamlı fiyat etiketlerine sahip oldular.

Bu tarz saatler tasarlayan ve dünyanın en pahalı mücevher markaları arasında yer alan Harry Winston da üretmiş olduğu Histoire de Tourbillon 7 adındaki aksesuar ile saatçilik dünyasına muhteşem bir parça kazandırmayı başardı. Şimdi dilerseniz, bu saatin tasarım ve işleyiş özelliklerine birlikte göz atalım.

İşte karşınızda dünyanın en pahalı mücevher markasından “Histoire de Tourbillon 7”

Harry Winston’un Ürettiği Muhteşem Saatin Tasarımı

Harry Winston'un Ürettiği Muhteşem Saatin TasarımıSaatin, dünyanın en pahalı takıları gibi öğelerini üreten Harry Winston firması tarafından tasarlandığını düşünmek bile bu aksesuarın ne kadar değerli olduğunu anlamamıza yetiyor. Efsanevi markanın yedinci versiyonu olan bu enfes saat, Bulova CURV gibi eşsiz tasarıma sahip modellerin de yer aldığı Baselworld Fuarı’nda sergilenmişti. 3D görünümlü bir kadranı bünyesinde barındıran bu saatin gösterge kolları rodyum ve alüminyumdan üretilmiş olup, siyah timsah derisi kordonu, 18 ayar beyaz altından 50 milimetrelik kasası ile inanılmaz derecede şık bir görünüme sahip.

Harry Winston Histoire de Tourbillon 7 Saati Görünümünden Çok Mekanizmasıyla Ön Plana Çıkıyor

Harry Winston Histoire de Tourbillon 7 Saati Görünümünden Çok Mekanizmasıyla Ön Plana ÇıkıyorAynı anda çalışan iki adet çift eksenli tourbillonu ile Harry Winston Histoire de Tourbillon 7 saatinin kadranının sağ tarafında piramit kesimli bir okuma alanı yer almaktadır. Harry Winston’un bu etkileyici parçasındaki kadranın sol kısmında ise çift eksenli tourbillonların kusursuz şekilde işleyişini gösteren bir ekran bulunmaktadır. HW4502 kalibresi kullanılan bu saat, 84 adet değerli taş ve 500 parçadan oluşmuştur. Fazlasıyla şık tasarımı ve etkileyici işleyiş mekanizması ile en az Oscar Töreni’nde kullanılan pahalı mücevherler kadar değerli bir model olan Harry Winston Histoire de Tourbillon 7; 30 dereceye kadar suya dayanıklı olup, ön ve arka kasası safir kristal cam ile kaplanmıştır.

Eşsiz ve Sınırlı Sayıdaki Bu Sanateserinin Fiyatı

Eşsiz ve Sınırlı Sayıdaki Bu Sanateserinin FiyatıRüya gibi özelliklere sahip olan Harry Winston Histoire de Tourbillon 7 saati, her şeyiyle herkesin bileğinde görmek istediği bir model. 10 adet kırmızı ve 10 adet antrasit versiyonu ile toplamda 20 parça üretilen bu saatin fiyat etiketi tam olarak açıklanmamış olsa da 600 bin dolarlık bir önceki versiyonuna göre daha yüksek bir değere sahip olacağına kesin gözüyle bakılmaktadır. Harry Winston tarafından tasarlanan çift tourbillonlu bu enfes saatin daha uygun bir fiyat etiketine sahip olması zaten beklenilemezdi.

İnşa ettiği sanat eseri niteliğindeki takılar ve mücevherlerle namını yıllarca sürdürmeyi başarmakla kalmayıp, aynı zamanda da sektörünün lider isimlerinden olan Harry Winston, 2016 Baselworld Fuarı’nda tanıtmış olduğu bu enfes saat ile de aklımızı başımızdan almayı başarıyor. Birlikte incelemiş olduğumuz Harry Winston Histoire de Tourbillon 7 saatini bileğinizde görmek ister miydiniz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu