Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Morgan Stanley, Kripto Bankalarının Düzenlenmesini Yakın Gelecekte Bekliyor

Analistler düzenlemenin sektörün yararına olacağını düşünüyor.
Morgan Stanley, Kripto Bankalarının Düzenlenmesini Yakın Gelecekte Bekliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD’li yatırım bankası Morgan Stanley, düzenleyicilerin kripto bankaları için beklenenden daha erken bir zamanda yeni, kurallar getirme hazırlığında olduğunu belirtti. Rapora göre, düzenleyicilerin bu çerçeve üzerinde çalıştıkları zaten biliniyordu.

Ancak konuyla ilgili aciliyet duygusu, yeni kuralların er ya da geç yürürlüğe girmesi için olumlu görülüyor. Analistler düzenlemenin kripto varlıklarının ve bunlarla ilgili hizmetlerin benimsenmesini teşvik edeceğini düşünüyor.

Bunun Silvergate ve Signature gibi bankalar için olumlu bir gelişme olduğu kaydedildi. Bankanın gördüğü en büyük risk, politika yapıcıların çok hızlı hareket etmesi ve kısıtlayıcı bir duruş benimsemeleri olabilir.

Bu yeni çerçeve kapsamına girecek hizmetler arasında, müşterilerin kripto varlık alım/satım işlemlerinin kolaylaştırılması, kripto varlıklar tarafından teminatlandırılmış krediler, stablecoin’lerin ihracı ve dağıtımı, ve bankaların bilançolarında kripto varlıklarının tutulmasını içeren faaliyetler yer alıyor.

Morgan Stanley, düzenleyicilerin bankaların kripto ile ilgili hizmetler sunarken uyması gereken potansiyel sermaye ve likidite standartlarını da değerlendireceğini belirtti. Kripto para piyasası son yıllarda büyümesini hızlandırdı ve bu geleneksel finansın ilgisinin artmasına neden oluyor. Piyasanın toplam değeri son verilere göre 2.6 trilyon doların üzerine çıktı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu