Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Modern Zamanlara Ait Bir Viking Yelkenlisi: “Project Norse”

Modern Zamanlara Ait Bir Viking Yelkenlisi: “Project Norse”

Güçlerini Odin, Thor, Tyr ve Vanir gibi İskandinav Mitolojisi’ne ait tanrılardan alan Vikingler, Kuzeybatı Avrupa’ya hükmetmiş, güçlü ve savaşçı bir halktır. Ömürlerinin oldukça büyük bir kısmını denizlerde ve okyanuslarda geçiren Norslar veya Vikingler, etkileyici gemiler inşa ederek düşmanlarını tedirgin etmeyi başarmışlardır. 11. yüzyılda Karadeniz’e ve hatta İran’a kadar ilerlemeyi başaran Vikingler, günümüzde yok olmuş bir topluluk olsa da filmlerde ve dizilerde bütün heybetleriyle karşımıza gelmeye devam ediyorlar.

Elbette ki, bu büyük topluluk sadece TV ve sinema sektöründe değil, aynı zamanda yat ve denizcilik dünyasına bırakmış oldukları mirasla da gündeme gelmeyi başarıyorlar. Dünyanın ilk 6 yıldızlı keşif yatı Scenic Eclipse gibi devasa bir güzelliğin oluşumuna da ilham kaynağı olan Vikingler, şimdi ise eşsiz bir yelkenli modeliyle yeniden hayat buluyorlar. Project Norse adı verilen, modern zamanlara ait bu Viking yelkenlisi, sahip olduğu tasarım ve performans özellikleriyle sınır tanımıyor. Viking efsanesini tamamıyla onurlandırmayı başaran Project Norse, engin ve fırtınalı denizleri de dize getirmeyi başarıyor.

80 Metrelik Modern Bir Viking Gemisi

80 Metrelik Modern Bir Viking GemisiOliver Stacey Design ve BMT Nigel Gee gibi usta iki tasarım evinin güçlerini birleştirerek meydana getirdikleri bu büyüleyici proje, bir döneme damgasını vurmuş Vikinglere ait esintilerle çok daha göz alıcı bir yelkenli haline geliyor. Lüks yelkenli Oceanis Yacht 62 gibi bir güzellikten çok daha işlevsel ve büyük bir yat olan Project Norse, tamı tamına 80 metre uzunluğa sahip. Falmouth’da bulunan Ulusal Denizcilik Müzesi’ndeki Viking Voyager sergisinden esinlenilerek inşa edilen bu devasa yelkenli, Vikinglerin maceracı ruhuna 21. yüzyılda yeniden hayat verecek gibi görünüyor.

Güvenli ve Konforlu Bir Deniz Yolculuğuna Yelken Açın

Güvenli ve Konforlu Bir Deniz Yolculuğuna Yelken AçınGüvenli ve konforlu bir deniz yolculuğuna olanak tanıyan bu eşsiz proje, az sayıda mürettebat ile denizleri fethedebilmenize de ön ayak olacak. Daha az bakıma gerek duyan yapısı ve basit çalışma prensibiyle de oldukça rahat bir yolculuk geçirebilmenizi sağlıyor. Bu özelliklerinin yanı sıra, 2016 Monako Yat Fuarı’na damgasını vuran Project Norse, devasa iç mekanında sosyalleşebileceğiniz birçok alana da ev sahipliği yapıyor. Ayrıca keşfe çıkmak isteyenler için de 12 metrelik iki adet deniz uçağını, spor deniz araçlarını, ATV ve bir de denizaltını bünyesinde barındıran Project Norse ile korkusuzca maviliklerin altını üstüne getirebilirsiniz.

DÜNYANIN EN PAHALI YELKENLİLERİ İÇİN TIKLAYIN.

Project Norse Yatının Yakıt Tasarrufu Sağlayan Performans Özellikleri

Project Norse Yatının Yakıt Tasarrufu Sağlayan Performans ÖzellikleriViking ruhunu yansıtan Projects Norse gemisinin merkezine yerleştirilmiş olan üç özdeş gemi direği, bu devasa yelkenlinin ana yelken hattını oluşturuyor. Hibrit motorlarıyla çevre dostu bir yat olan Project Norse, yelken asistan sistemiyle de eşsiz bir maceraya yelken açmanıza olanak tanıyor. Güçlü bataryalarıyla da sorunsuz bir yolculuk sunan bu olağanüstü yat ile Vikingler gibi sizler de denizlerin efendisi olabilirsiniz.

Denizlerin mitolojik hakimleri olan Vikingler, meydana getirmiş oldukları gemilerle tarihe adlarını altın harflerle yazdırmayı başarmışlardı. Şimdi ise Vikinglerin ruhunu yansıtan Project Norse, mavilikleri keşfetmek isteyenlerin hayallerini süsleyecek gibi görünüyor. Peki, birlikte incelemiş olduğumuz Project Norse ile siz de Vikingler gibi denizleri dize getirmek istemez miydiniz?Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum