Yatırım yapmaya başla!

ABD’li MedMen’in Üst Düzey Yöneticileri Şirkete Yönelik Suçlamalar Arasında İstifa Etti

ABD merkezli kenevir şirketi MedMen Enterprises’in üç üst düzey yöneticisi, daha geniş bir çalışan sallantısının ortasında istifa etti. Detaylar aşağıda;
ABD’li MedMen’in Üst Düzey Yöneticileri Şirkete Yönelik Suçlamalar Arasında İstifa Etti

ABD merkezli kenevir şirketi MedMen Enterprises’in üç üst düzey yöneticisi, daha geniş bir çalışan uyanışının ortasında istifa etti. Her ikisi de şirketin yönetim kurulunda görev yapan Baş İşletme Görevlisi Ben Cook ile Genel Danışmanı Lisa Sergi Trager, konuya aşina kaynaklara göre MedMen’den ayrıldı. Kurumsal İletişim Başkan Yardımcısı Daniel Yi’nin de istifa ettiği aktarıldı.

İlgili haberlerde şirketin CEO Adam Bierman’ın liderliği altında kendini daha verimli hale getirmeye çalışırken tasarım ve teknoloji ekiplerinin bazı üyelerinin de serbest bırakıldığı aktarıldı. Cook, Trager ve Yi, CNBC’nin yorum yapma isteklerine derhal yanıt vermezken MedMen de bu makale için hemen yorum yapmaktan kaçındı.

Perakende ve tüketici markaları yönetiminde 15 yıllık deneyime sahip küresel bir tedarik zinciri yöneticisi olan Cook, MedMen’e Ekim ayında işe alınmıştı.

ABD'li MedMen'in Üst Düzey Yöneticileri  İstifa EttiKendisi MedMen’den önce Sam’s Club, Target ve Apple için çalışmıştı. Hem UCLA Yasası hem de küresel danışmanlık firması Deloitte’nin mezunu olan Trager da MedMen’in çeşitli işletme işlemlerini yönetmesine yardımcı olmuştu. Daniel Yi ise Southern California Edison ile Port of Long Beach pozisyonlarının ardından MedMen’e 2016 yılında katılmıştı. MedMen çalışanlarındaki son değişiklik, Kaliforniya merkezli şirketin Culver City’deki aşırı harcama ve sağlıksız iş ortamı endişeleri arasında ortaya çıktı.

Bu endişeler geçtiğimiz günlerde şirketin önceki CFO’su James Parker tarafından dile getirilmişti.

Eski CFO James Parker MedMen Suçlamaları Nitekim 29 Ocak’ta James Parker MedMen’e haksız işten çıkarma nedeniyle dava açmıştı. Davada Parker, yani eski CFO; bir çalışma ortamı olarak gördüğü şeyin ırksal, homofobik ve kadınlardan nefret eden yakıştırmalarla ve uyuşturucu ve alkol bağımlılığı ile dolu olduğunu, buna hem başkan hem de CEO’nun kişisel aşağılamaları ile aşırı harcamaların eşlik ettiğini bildirmişti.

MedMen Enterprises ise bu iddiaları reddederek davanın asılsız olduğunu savunmuş, Parker’ın yerine CFO olarak Michael Kramer’ı getirmişti. Tüm bunların yanında MedMen, Amerika Birleşik Devletleri’nde önde gelen kenevir şirketlerinden biri olarak Wall Street’in dikkatini çekmişti.

Şirket, web sitesine göre Arizona, California, Florida, Nevada ve New York’ta yetiştirmeden perakende satışa kadar 19 tesiste faaliyet gösteriyordu. 1000’den fazla kişiyi istihdam eden MedMen, diğer ABD eyaletlerine ve Kanada’ya yayılmayı planlıyordu ve yakın zamanda yayınladığı ikinci çeyrek bilançosuna göre 29.9 milyon dolarlık satış yapmıştı. Halka açık şirket Kanada Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görüyordu çünkü pek çok borsa federal yasalar nedeniyle ABD merkezli kenevir operasyonları olan şirketleri listelemeyi reddediyordu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum