Yatırım yapmaya başla!

McDonald’s 20 Yıl İçindeki En Büyük Anlaşmasını Yaparak İsrailli Girişimi Aldı

ABD’li fast food devi McDonald’s, 20 yıl içindeki en büyük anlaşmasını imzalayarak teknoloji şirketi Dynamic Yield’i satın aldığını duyurdu. Detaylar haberimizde;
McDonald’s 20 Yıl İçindeki En Büyük Anlaşmasını Yaparak İsrailli Girişimi Aldı

ABD’li fast food devi McDonald’s, müşterilerine istediklerinden daha fazlasını satmasına yardımcı olacağını umduğu bir teknoloji girişimini satın alıyor. Restoran zinciri Pazartesi günü yaptığı açıklamada, tüketicilere kişiselleştirilmiş deneyimler sunmak için yapay zeka teknolojisini kullanan İsrailli Dynamic Yield’ı satın aldığını duyurdu.

Teknolojinin, firmanın arabaya servis modelinde hava durumuna, restoranın yoğunluğuna ve günün saatine bağlı olarak menülerindeki ürünleri ayarlayacağı ve ayrıca ilk ürününü satın alan müşterilere çapraz satış önerilerinde bulunacağı aktarıldı.

Bu yaklaşımın McDonald’s’ın kahvaltı veya McCafe ürünlerinin satışını artırmasına yardım edebileceği vurgulandı.

McDonald's İsrailli Girişimle Satışlarını Artırmayı Hedefliyor McDonald’s’ın hamlesi, gıda şirketleri müşterilerin tercihlerini öğrenmek veya onlara sevdikleri ürünlerden daha fazla satabilmek için giderek daha fazla dijital teknolojiye yönelirken pek şaşırtıcı olmadı. Keza diğer fast food şirketleri de müşteri çekmek için teknoloji kullanıyordu. Örneğin Burger King, müşterilerin bir McDonald’s şubesine 600 metre yakınlıkta olduklarında bir sent karşılığında Whopper almalarına izin veren uygulama içi bir kampanya yapmıştı.

Chipotle de ödül programı için kayıt olan müşterilere Venmo aracılığıyla ücretsiz nakit teklif etmişti.

Gıda Şirketleri Teknoloji Kullanım Artıyor McDonald’s İsrailli Girişimi AldıMcDonald’s CEO Steve Easterbrook da satın almaya ilişkin açıklamasında, İsrailli Dynamic Yield’ın şirketin teknoloji ve verilerin gelecekte oynayacağı rolünü artıracağını söyledi. Bununla birlikte; “müşterilerimiz için daha kişisel deneyimler yaratma vizyonumuzu nasıl uygulayacağımızın hızını da artıracaktır” dedi.

Ancak McDonald’s anlaşmanın boyutu ya da diğer detaylar hakkında daha fazla bilgi vermedi. Wall Street Journal ise satın alma işleminin 300 milyon dolardan daha fazla olduğunu öne sürdü. İlgili haberlerde fast food devinin Dynamic Yield teknolojisinin ilk olarak geçen yıl ABD’deki restoranlarında test ettiği belirtildi.

Büyük uluslararası pazarlara genişletmeden önce teknolojinin bu yıl ABD’deki arabaya servis modellerinde menü panolarına entegre edilmesinin planlandığı bilgileri de verildi. Öğrenilen bilgilere göre şirket teknolojiyi kendi kiosklarına ve mobil uygulamasına entegre etmeyi de planlıyordu. Tel Aviv merkezli girişimin McDonald’s mülkiyeti altında bağımsız bir iş olarak kalacağı ve bu anlaşmanın, şirketin iki yıl önce açıkladığı agresif büyüme stratejisindeki son adımı işaret ettiği aktarıldı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Gıda kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum