Yatırım yapmaya başla!

Massachusetts’teki Lüks Kaçış Noktası: “North Pamet Ridge House”

Massachusetts’teki Lüks Kaçış Noktası: “North Pamet Ridge House”

Atlanta, Meksika, Miami, Los Angeles, Las Vegas, Kaliforniya… Sizlere sunduğumuz malikaneleri, dünyanın dört bir tarafından özenle seçiyor ve bilginize sunuyoruz. Bugün listemize en az diğerleri kadar ünlü bir bölge daha ekleyeceğiz, Massachusetts! Buraya yapacağımız yolculuğun durak noktası da eyalete bağlı bir kasaba olan Truro’da bulunuyor. Kasaba, Boston’a 160 km uzaklıkta ve daha çok yazları rağbet gösterilen bir bölge. Bunun önemli nedenlerinden biri, burada yer alan Cape Cod isimli ada. Tasarımına hayran kaldığımız ve sizinle paylaşmak istediğimiz North Pamet Ridge House isimli evin de bu adada bulunduğunu hemen belirtelim.

Etkileyici evin ilk göze çarpan özelliği, uzun ama bir o kadar da şık olan tasarımı. Ağaçların içerisinden ansızın karşınıza çıkıveren bu evi doğadan ayrı düşünmek imkansız. İmalatında ve tasarımında kullanılan ağaç malzemeler, otantik görüntüsünün güzelliğini arttırmış. Masal kitaplarından dünyamıza gelmiş izlenimi veren yapının iç tasarımı da en az dışı kadar etkileyici. İster yazlık özelliğiyle, ister dağ evi güzelliğiyle kullanılabilecek tasarımı daha yakından incelemeye ne dersiniz?

İşte karşınızda Massachusetts’teki lüks kaçış noktası:

Masallar Diyarından Gelen “North Pamet Ridge House”

Masallar Diyarından Gelen "North Pamet Ridge House"Mark Hammer tarafından kurulan Hammer Architects’in tasarımı, sevimli bir dağ evi görünümünde. Ormanlık bir alan içerisinde yer alan evin bulunduğu ortamla olan uyumunu görmemek imkansız. Zaten mimarlık şirketinin amacı da bu yöndeymiş. North Pamet Ridge House’nin, etrafındaki doğal güzellikleri tıpkı bir ayna gibi yansıtması amaçlanmış. Ağırlıklı olarak ahşaptan tasarlanan malikane, iki katlı yapısıyla karşımıza çıkıyor.

Masallar Diyarından Gelen "North Pamet Ridge House"Üst katında ana yatak odası ile oturma odası bulunan evin, alt katında ise misafir odalarına yer verilmiş. Boydan boya cam ile dizayn edilen evin, alt katında yine ahşaptan üretilmiş panjurlar kullanılmış. Büyük camlar sayesinde hem ormanlık alanın manzarası kapatılmamış hem de güneş ışığından en iyi şekilde yararlanılması sağlanmış. North Pamet Ridge House’nin iç tasarımında da ahşap mobilyaların ve aksesuarların kullanıldığını görüyoruz.

Sonuçta bu tasarım, amacına uygun olarak gerçek bir kaçış noktası niteliğinde tasarlanmış. Eminim bu evin sahipleri de yeni yazlıklarından hoşnut olmuşlardır. Ne diyorsunuz? Bence böyle bir yazlığa sahip olmak gerçekten bir ayrıcalık olarak da tanımlanabilir. Peki ya sizin fikriniz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Gayrimenkul kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum