Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Mark Mobius DeFacto’ya Ortak Oldu!

Dünyanın önde gelen yatırımcılarından Mark Mobius, yüzde 8'lik payla Türk giyim şirketi olan DeFacto’ya ortak oldu. Haberin detayları aşağıda;
Mark Mobius DeFacto’ya Ortak Oldu!
Son Güncelleme: 
Yorum

Templeton Fonu’nun kurucusu, dünyaca ünlü yatırımcı Mark Mobius bir Türk giyim şirketi olan DeFacto’ya ortak oldu. Borsa İstanbul’da ve birçok şirkette yatırımı bulunan Mobius, DeFacto’nun büyüme potansiyelinden çok etkilendiğini belirtti. Şirketin % 8’lik bir kısmını alarak ortaklık kuran yatırımcı, bir azınlık hissedarı olmaktan gayet memnun olduğunu ifade etti.

Gelecek vaat eden şirketlere yaptığı yatırımlarla adını duyuran Mark Mobius piyasada “para sihirbazı” lakabıyla da biliniyor. 41 milyar dolarlık parayı yöneten Templeton Fonu’nun kurucusu ve Templeton Emerging Markets Group İcra Başkanı olan Mobius, DeFacto ile ilgili olarak; “Bize göre DeFacto müşterilerine iyi bir değer sağlayarak, yükselen piyasalarda rahat giyim perakendecilik alanında muazzam bir pazara hizmet veriyor ve bizim desteğimizin de şirketin bölgede ve denizaşırı pazarlardaki genişleme hedeflerine ulaşmasına imkan vereceğini ümit ediyoruz” sözlerini söyledi.

Daha önceki yaptığı yatırımlarla birlikte Mobius’un Türkiye’de yaklaşık 800 milyon dolarlık bir yatırımı olduğu biliniyor.

DeFacto Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Perakende Grup Başkanı İhsan Ateş, şirketin 2014 yılı cirosunun 1.2 milyar TL olduğunu ve yıllık büyüme oranının % 40 civarında olduğunu belirtti. En ciddi ataklarını 2014 yılında yapan markanın 20’si yurt dışında olmak üzere 260 mağazası bulunuyor. İhsan Ateş daha önce yaptığı açıklamalarda, 2015’te Rusya, Arnavutluk, Bulgaristan, Fas, Gürcistan, Kosova, Ukrayna, Makedonya ve Azerbaycan gibi ülkelere mağaza açacaklarının bilgisini vermişti.

İhsan Ateş, Mark Mobius ile yapılan ortaklıkla ile ilgili olarak ise bu güçlü ortaklığın global hedeflerine ulaşmalarında büyük katkı sağlayacağını dile getirdi. Ayrıca Templeton gibi deneyimli bir ortaklık sayesinde stratejik anlamda değer kazanacaklarını ve son derece memnun olduklarını ifade etti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu