Yatırım yapmaya başla!

Malezya Yenilenebilir Enerji Kullanımını Artırmayı Hedefliyor

Malezya, 2025 yılına kadar enerji karışımında daha yüksek düzeyde yenilenebilir enerji kullanmayı hedefliyor.
Malezya Yenilenebilir Enerji Kullanımını Artırmayı Hedefliyor

Malezya Enerji, Bilim, Teknoloji, Çevre ve İklim Değişikliği Bakanı Yeo Bee Yin, Güneydoğu Asya ülkesinin önümüzdeki beş yıl içerisinde enerji karışımında daha yüksek oranda yenilenebilir enerji kullanmaya çalıştığını söyledi.

Ülkesinin 2025 yılına kadar elektriğinin yüzde 20’sini yenilenebilir enerji kaynaklarından üretmeyi hedeflediğini dile getiren Yeo Bee Yin, şu anda oranın yüzde 2 olduğunu belirtti.

Karbon vergisi olasılığını önemsemeyen Yeo Bee Yin, güneş enerjisinin tropikal bir ülke olan Malezya için uygun bir seçenek olduğunu aktardı.

Malezya Güneş Enerjisi Uygun Seçenek “Biz gelişmekte olan bir ülkeyiz. İnsanları vergilendirmeye başlamadan önce en iyi çözümün ne olacağına bakmak istiyoruz. Örneğin, enerji verimliliği. Enerji verimliliği, elektrik faturanızın yanı sıra karbondan arındırma tasarrufu sağlar. Bunu teşvik edebilir miyiz?” Singapur Uluslararası Enerji Haftası’nda konuşan Malezyalı bakan, güneşin daha ucuz hale geldiğini belirterek bunu insanlar için daha ucuz hale getirip getiremeyeceklerini sorguladı.

Nihayetinde yenilenebilir enerji maliyetleri fosil yakıtlarla daha rekabetçi hale geldiğinden, daha temiz enerji çözümlerine ilgi artmaktadır.

Malezya Yenilenebilir Enerji Kullanımını ArtıracakMalezya’nın komşu ülkesi Singapur da Pazartesi günü yaptığı açıklamada güneş başta gelmek üzere yenilenebilir enerji kullanımını hızlandırmayı planladığını bildirdi.

Malezya, son zamanlarda ülkenin güneyindeki kimyasal atıkların boşaltılması ve Endonezya’daki yangınlardan kaynaklanan dumanlar da dahil olmak üzere birçok yüksek profilli kirlilik vakasına tanık oldu. Ortada Malezya’nın Ağustos’ta verdiği nadir toprak mineralleri kararıyla ilgili endişeler de vardı ki bu radyoaktif atıklar endişelerinden kaynaklanıyordu.

Ne var ki Lynas düşük seviyeli radyoaktif atıkların tehlikeli olmadığını söylemişti. Malezya Enerji, Bilim, Teknoloji, Çevre ve İklim Değişikliği Bakanı Yeo da Lynas’ın lisansının şirkete zorlu şartlarla verildiğini ve e Avustralyalı şirketin üretim sürecini yönetmek ve dört yılda radyoaktif atık olmamasını sağlamak için atıkların elden çıkarılmasını sağlamak zorunda kalacağını aktardı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum