Yatırım yapmaya başla!

Louis Vuitton’dan Yerçekimine Meydan Okuyan Bir Saat: “Flying Tourbillon”

Louis Vuitton’dan Yerçekimine Meydan Okuyan Bir Saat: “Flying Tourbillon”

Kurulduğu tarih olan 1854 yılından bu yana birbirinden kaliteli ve gösterişli parçalar üreterek modanın anlamı haline gelen Louis Vuitton, moda sektörünün en pahalı markaları arasında yer almaktadır. Hatta öylesine değerli ve seçkin bir markadır ki, ürünlerini satın alabilmek için dünyanın en zengin sosyeteleri bile kapısında sırada beklemektedirler.

Adını genellikle üretmiş olduğu dünyanın en pahalı çantaları sayesinde duyuyor olsak da, Louis Vuitton “1934 Charlotte Perriand tasarımı” yazlık ev gibi farklı alanlardaki, ilginç projelerle de karşımıza çıkmaktadır. Şimdi ise dünyaca ünlü Fransız markası, yer çekimine meydan okuyan güçte, muhteşem bir saat üretmiş. Yer çekiminin saatteki saniye frekans etkisini sıfıra indirmek için kullanmış olduğu mekanizma sayesinde ilk “Poinçon de Geneve” (Cenevre Mührü) sertifikasını da elde etmeyi başarmıştır.

İnanılmaz derecede şık ve fonksiyonel bir şekilde tasarlanan Louis Vuitton Flying Tourbillon saatini farklı kılan tasarım özelliklerini ve mekanik sistemini dilerseniz birlikte detaylı bir şekilde inceleyelim.

Poinçon de Genéve Sertifikası Nedir?

Poinçon de Genéve Sertifikası Nedir?LV Flying Tourbillon, şirketin saatçilik alanında da bir adım daha uzmanlaştığını göstermektedir. Bu modern yapıdaki tourbillon özellikli saat, Poinçon de Genevé sertifikalı saatlerin bulunduğu çok özel bir kategorinin içerisine girmiştir. Poinçon de Genevé (Cenevre Mührü), Cenevre Kantonu’ndaki en ulaşılmaz ve en yüksek dereceli sertifikadır. Bu demektir ki; LV Flying Tourbillon saatinin bütün bileşenleri ve üretim seviyeleri sıkı bir denetim sonrasında, her bir parçası dikkatlice incelenip tek tek onaylanmıştır. The Wold Is a Dancefloor gibi üretmiş olduğu daha önceki saat modelleriyle de adından söz ettirmeyi başaran Louis Vuitton, Poinçon de Genevé sertifikalı saatiyle de saatçilik sektörüne damga vuracak gibi görünüyor.

LV Flying Tourbillon Saatinin Tasarım Özellikleri

LV Flying Tourbillon Saatinin Tasarım ÖzellikleriLV Flying Tourbillon modelinde saat tam 6’yı gösterdiğinde, kadranda bulunan V harfleri dönüş hareketi gerçekleştirerek Louis Vuttion’un amblemini oluşturmaktadır. Saatin hareket köprüleri, görünmeyen parçalar olana kadar fırçalanarak, yuvarlak taneli diğer öğeler tarafından geri kazanılmaktadır. LV Flying Tourbillon satinin en dikkate değer elemanları ise modelin adını almış olduğu boşluktaki öğe konseptidir. Aslında, saatin bileşenleri görünmeyen bir güç tarafından havada asılı gibi görünmektedir. Saatin iskeleti ise Louis Vuitton’un geleneksel yapısını taşımak yerine, platin kasası içerisinde yüzüyor gibi görünmektedir. LV Flying Tourbillon saatinde bulunan öğelerin yerçekimine aldırmadan, havada duruyormuş izlenimi vermesi için 168 adet bileşen kullanılmıştır.

Muhteşem ve Özenli Bir İşin Sonucunda Nasıl Bir Ürün Meydana Gelmiştir?

Muhteşem ve Özenli Bir İşin Sonucunda Nasıl Bir Ürün Meydana Gelmiştir?Şeffaflığın ve hava boşluğunun baskın olarak görüldüğü LV Flying Tourbillon saatinde Louis Vuitton, dakikada bir kendisini ayarlayan yeni bir tourbillon mekanizması oluşturmuştur. Bu enfes saat en pahalı Louis Vuitton tasarımları arasında yerini alırken, karmaşık dizaynı ile de saat severleri kendisine hayran bırakmayı başarmıştır. Özel bir tasarıma sahip LV Flying Tourbillon, zarif ve karmaşık görünümü, kadranının içerisinde bulunan aynalı cila ve yer çekimini önemsiz kılan tourbillon mekanizması ile kendine hayran bırakmaktadır.

162 yıllık köklü tarihinde birbirinden özel ürünler piyasaya çıkaran Louis Vuitton, üretmiş olduğu LV Flying Tourbillon saati ile artık saatçilik sektöründe de söz sahibi olan markalar arasında yerini alıyor. Bütün özellikleriyle enfes bir saat olan ve yer çekimine meydan okuyan Louis Vuitton Flying Tourbillon saatiyle ilgili düşünce ve yorumlarınızı bizlerle paylaşırsanız seviniriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Moda kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum