Yatırım yapmaya başla!

Kumar Sektöründe Daha Fazla Birleşme ve Satın Alma Gerçekleşecek

Kumar endüstrisinin daha fazla birleşme ve satın alma görebileceği çünkü kumar şirketlerinin artık sadece birkaç başka seçeneklerinin olduğu söylendi.
Kumar Sektöründe Daha Fazla Birleşme ve Satın Alma Gerçekleşecek

Finansal hizmetler şirketi Shaw and Partners’ın kıdemli yatırım danışmanı Adam Dawes, organik büyüme yavaşladığından dolayı dünya çapındaki casino operetörleri arasında konsolidasyon olabileceğini söyledi. Kumar endüstrisinin, özellikle de Asya Pasifik bölgesindekiler daha fazla birleşme ve satın alma görebileceğini dile getiren Dawes, konsolidasyonların gerçekleşeceğini çünkü kumar şirketlerinin artık sadece birkaç başka seçeneklerinin olduğunu kaydetti.

Macau ve Las Vegas gibi popüler kumar kentlerinde organik büyümenin eskisi kadar güçlü olmadığını bildiren Dawes, Macau’nun oyun endüstrisinden elde ettiği brüt gelirin bir yıl öncesine göre Nisan ayında yüzde 8.3 düşmesine işaret etti.

Ayrıca Las Vegas Strip’teki kumarhaneler için toplam gelir de bu yılın Mart ayında bir önceki yıla kıyasla yüzde 3.83 düşmüştü.

Las Vegas Strip Geliri Düştü Dawes bu gelişmelere atıfta bulunarak verdiği demeçte, “Macau bir büyüme motoruydu ve yavaşladı. Eski dünya olan Las Vegas var ama o da çok parlak değil” dedi. Dünyanın diğer bölgelerinde ise kumarbazların ziyaret edeceği bölgeleri bulmanın giderek zorlaştığını aktaran yatırım danışmanı, bu şirketlerin satışları ve ileriye dönük büyümeyi üretmek için birilerini satın alması ya da birbirleriyle konsolide olmaları gerektiğini vurguladı.

Nomura Instinet’ten Harry Curtis ise bankacıların alıcı bulmak için vekaletleri olmasından dolayı konsolidasyon etrafında daha fazla parazit olduğunu belirtti.

Kumar Sektörü Daha Fazla Konsolidasyon Olacak Milyarder yatırımcı Carl Icahn’ın Caesars Entertainment’i satmak istediğini söyleyen Harry Curtis, tüm şirket için çok fazla alıcı olmadığını dile getirdi. Ayrıca hem Las Vegas hem de bölgesel pazarlarda bireysel varlıklar için iştah olduğunu savundu. Dawes de ABD’deki kumar şirketlerinin derin cüzdanlara sahip olduklarını ve varlıklar için fırsat kolladıklarını kaydetti.

Avustralya’nın bunun için olgunlaştığını anlatan Dawes, Asya Pasifik’in de görüş alanında bulunduğunu öne sürdü. Tabcorp ile Tatts Group’un iki yıl önce birleştiğini ve bu birleşmenin çok iyi çalıştığını bildiren Dawes, birleşmenin şirketlere küresel ölçekte rekabet etme imkanı sağladığının üzerini çizdi.

Wynn Resorts ve Crown Resorts da geçen ay daha sonra yapabilecekleri bir birleşme olasılığını açıklamıştı ki bu da Dawes’e göre sektördeki konsolidasyonu etkileyebilirdi. Tüm bunların yanında Dawes, kumar şirketlerinin Asya Pasifik’te büyüme bulabileceklerinden emin olduğunu şöyle ifade etti: “ABD’nin nüfusu yavaşlarken Asya Pasifik kesinlikle bu gelişen piyasa büyüme alanında yer alıyor.”

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum