Dolar (%-0.46) 13.5192
Euro (%-0.99) 15.428
Sterlin (%-0.62) 18.5261
Ons (%-0.29) 1816.60
Gram (%-0.71) 789.66
Çeyrek (%-0.71) 1291.10
THYAO (%-1.95) 28,22
ASELS (%-0.66) 24,14
PETKM (%-0.94) 9,51
EUR/USD (%-0.33) 1.14148
USD/JPY (%0.04) 114.19
EUR/GBP (%-0.16) 0.8344
Petrol (%2.63) 84.28
Gümüş (%-0.76) 22.985
Bitcoin (%-0.17) 43330.71
Ethereum (%0.51) 3369.55
Bist100 (%0.11) 2,072.93

Kendi Bahçesine Sahip Çevre Dostu Bir Süper Yat: “Sky Ya”

Sky Ya isimli yat, tamamıyla organik sebze ve meyvelerin yetiştiği geniş bahçesiyle öne çıkıyor. Diğer ayrıcalıkları da en az bahçesi kadar etkileyici;
Kendi Bahçesine Sahip Çevre Dostu Bir Süper Yat: “Sky Ya”
23 Temmuz 2016 | 12:36 Son Güncelleme: 25.12.2021 / 13:19:23
Yorum

Sonsuz maviliklerin devasa ve etkileyici canavarları… Elbette ki süper yatlardan bahsediyorum. Geçmişten bu yana milyarderlerin en gösterişli oyuncakları olarak karşımıza gelen bu güzellikler zamanla çok daha etkileyici araçlar haline geldiler. Bünyelerinde barındırmış oldukları devasa yüzme havuzlarından kişisel denizaltılara ve hatta helikopterlere kadar hayal gücümüzün sınırlarını zorlayan eşsiz imkanlar ile donatılmış olan bu büyüleyici deniz araçları, her geçen gün sunmuş oldukları olanaklarla bizleri daha da fazla şaşırtmaya devam ediyorlar.

Halihazırda göz alıcı tasarımlarıyla deniz aşıklarının en büyük tutkuları haline gelen bu güzelliklerden biri olan Komorebi süper yatı, canlı ağaçların ve plajların bulunduğu adeta bir yüzen adaya benziyordu. Şimdi sizlerle buluşturacağımız Sky Ya isimli bu canavar ise bünyesinde tamamıyla organik sebze ve meyvelerin yetiştiği geniş bir bahçeye sahip. Elbette ki Sky Ya adındaki bu süper yatın sunmuş olduğu eşsiz imkanlar bununla sınırlı değil. Dilerseniz denizlerin sınır tanımayan Sky Ya isimli bu güzelliğinin ne derece büyüleyici bir süper yat olduğuna birlikte şahitlik edelim.

Dünyanın En Çevre Dostu Yatlarından Bir Tanesi

Dünyanın En Çevre Dostu Yatlarından Bir TanesiGenellikle süper yatlar, lüksün ve eğlencenin vazgeçilmez merkezleri olsalar da bu canavarların yeni nesil versiyonları sahip oldukları hemen hemen bütün özellikleriyle çevre dostu deniz araçları olma yolunda hızla ilerliyorlar. Bu bahsetmiş olduğumuz çevre dostu süper yatlar ailesine geçtiğimiz aylarda Wider Yachts firması tarafından meydana getirilen Genesi adında bir güzellik eklenmişti. Şimdi ise yeşil enerjinin kullanıldığı süper yatlar ailesi 47 metrelik hibrid bir süper yat olan Sky Ya isimli bu güzelliğin de katılımıyla daha da genişliyor. Güneş enerjisinin oldukça etkileyici bir şekilde kullanıldığı bu eşsiz süper yat, Rus tasarımcı Max Zhivov tarafından meydana getirildi.

Sky Ya Etkileyici Yapısı ile Örnek Teşkil Ediyor

Sky Ya Etkileyici Yapısı İle Örnek Teşkil EdiyorKendi bünyesinde geniş bir bahçeye sahip olan Sky Ya, solar panellerle kaplı güverte yüzeyi ile maksimum düzeyde güneş enerjisini emerek bu yeşil enerjinin tabiri caizse etinden sütünden yararlanıyor. 10 şanslı yolcuyu kusursuz olanaklar eşliğinde ağırlama kapasitesine sahip olan Sky Ya, maksimum 18 notluk hıza ulaşabiliyor. Sahip olduğu modern imkanları, yenilikçi yapısıyla etkileyici bir şekilde gözler önüne seren bu güzellikte bir de helikopter pisti yer alıyor.

DÜNYANIN EN GENİŞ TASARIMINA SAHİP SÜPER YATLARI İÇİN TIKLAYIN.

Maviliklerin Ortasında Ultra Lüks Bir Seyahat

Maviliklerin Ortasında Ultra Lüks Bir SeyahatKelimenin tam anlamıyla lüksün yeniden hayat bulduğu bir yat tasarımı olan Sky Ya, oldukça etkileyici bir iç mekana da sahip. Zhivov tasarımı bu güzelliğin içerisinde üç adet misafir kamarası, bir kaptan köşkü, açık bir yemek ve salona sahip bir ana güverte bulunuyor. Eşsiz bir seyahat deneyimine eksiksiz bir şekilde ulaşabileceğiniz Sky Ya, güneş enerjisi ile güçlendirilmiş olup yeşil bahçelerinde kendisine ait sebze ve meyvelerin yetişmesine de imkan tanıyor.

Gitgide kararan dünyamızda yeşil enerji kullanımına dair yapılar, araçlar ve projeler görmek elbette ki bizleri fazlasıyla sevindiriyor. Yaşamış olduğumuz bu eşsiz gezegeni yeniden yeşile dönüştürmek için biraz geç kalmış olsak da en azından bu tarz adımların atılması da oldukça sevindirici bir gelişme. Peki, yeşilin ve lüksün yeniden hayat bulduğu bu yepyeni yat tasarımı hakkında sizlerin düşünceleri nelerdir?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar