Yatırım yapmaya başla!

İngiliz Seyahat Devi Jet2holidays, Türkiye Pazarına 160 Milyon Sterlinlik Yatırım Planladı

İngiliz tur şirketi Jet2holidays Türkiye pazarına 160 milyon sterlinlik yatırım yapacağını duyurdu.
İngiliz Seyahat Devi Jet2holidays, Türkiye Pazarına 160 Milyon Sterlinlik Yatırım Planladı

2017 yılından itibaren Birleşik Krallık’ın en büyük ikinci tur operatörü olan Jet2holidays, Thomas Cook’un iflasının sektöre getirdiği olumsuzlukları düzeltebilmek adına yeni bir karar aldı. Jet2holidays’in Üst Yöneticisi Steve Heapy’den gelen açıklama Türkiye pazarına 160 milyon sterlinlik yatırım yapılacağının haberini verdi.

Dev tur şirketinin sefer sayılarını artırarak 100 uçakla göklerde olacağını bildiren Heapy, yatırım için Türkiye’yi seçtiklerini ve Thomas Cook’un ortaya çıkardığı durumları tolere etmek için büyük bir çabayla çalışılacağını açıkladı.

Heapy’nin açıklamaları, geçtiğimiz ay iflas eden Thomas Cook’un sebep olduğu turist kaybının yarattığı zararların telafi edileceğine işaret etti.

Steve Heapy Açıklama YaptıKonuyla ilgili açıklamalarını sürdüren Heapy, Jet2holidays olarak Türkiye ve Türk otelcilik sektörüne 10 yıldır hizmet ettiklerini söyledi. Öncelik sıralamasında eskiden beri iletişim halinde bulundukları otellerin ilk sırada geldiğini belirtirken bu otellerin yeterli gelmemesi durumunda yeni otellerle anlaşarak sektördeki faaliyetlerine devam edeceklerini belirtti.

Thomas Cook’un batmasının ardından Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve ekibiyle bir buluşma gerçekleştirdiklerini açıklayan Heapy, meydana gelen duruma oldukça hızlı müdahale etmeleri açısından Ersoy ve çalışma arkadaşlarını takdir etti. Ersoy’un istikrarlı ve sıkı bir çalışma disiplinine sahip olduğunu, verilen tüm sözlerin tutulduğunu ve kendisiyle çalışmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

Jet2holiday olarak 10 yıldır Türkiye pazarında bulunduklarını yineleyen Heapy, büyümeyi 10 yıldır devam ettirdiklerini ve özellikle son zamanlarda sektörü olumsuz etkileyen problemler üzerinde oldukça sıkı faaliyetler yürüttüklerini açıkladı.

Türkiye’yi “harika bir destinasyon” olarak nitelendiren Heapy, son 1 yıl içinde 7 kez Türkiye ziyareti gerçekleştirdiğini söylerken, bundan sonra da birlikte çalışmakta kararlı olduğunu ifade etti.

Türkiye Harika Bir DestinasyonHeapy, Thomas Cook’un sektörde adının silindiğine işaret etti ve seyahat firmaları arasında bir numaranın Jet2holidays olacağını söyledi. Firma olarak yeni uçaklar almayı düşündüklerini, yeteri kadar uçağa sahip olmalarının güçlü satış rakamlarıyla desteklenmesi durumunda 100 bini aşkın turisti Dalaman’a getirmeyi hedeflediklerini duyurdu.

Yeni yatırım planı kapsamında Türkiye bütçesine 8 milyon sterlin daha eklediklerini açıklayan Heapy, Thomas Cook’ın yarattığı boşlukları doldurabilmek için mücadeleyi sürdürmeye devam edeceklerini belirtti. Ardından bu konuda Jet2holidays’e güveninin tam olduğunu belirten Heapy, bunun için gerekli altyapı ve pozisyona sahip olduklarını vurguladı.

Artırılan uçuşlarla birlikte Türkiye’ye haftada 169 uçuşun plan dahilinde olduğunu söylerken bunun 69’unun Dalaman’a gerçekleştirileceğini açıkladı. Bu yıl içinde Dalaman’a 147 bin seviyesindeki satış rakamının 2020 yılında 252 bine yükseltmenin hedeflendiğini bildiren Heapy, “Dalaman’a uçmaya 2019 yılının 5 Nisan’ın da başlamıştık. 2020 yılında da 5 Nisan’dan itibaren daha fazla uçuş yapmayı planladık” ifadelerini kullanırken 2020 yılı için artırım planlarının gerçekleştirilmesi için gereken tüm çabanın gösterileceğini belirtti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Turizm kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum