Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

İTO Enflasyonla Mücadeleye Destek için Belge Hizmetlerinde İndirim Uyguluyor

İTO Başkanı Şekib Avdagiç, enflasyonla mücadele kapsamında 2018 yılı sonuna kadar, üyelerine yönelik (oda tarafından belirlenen) belge hizmetlerine indirim uygulanacağını duyurdu.

Önceki gün Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı’na katılım çığ gibi büyüyor. İş dünyasının önde gelen resmi kuruluşlarından, sektöründe lider olmuş markalardan ve birçok süpermarket zincirinden indirim açıklamaları geliyor.

İçerisinde bulunduğumuz zorlu süreçte, enflasyonun düşürülmesi adına herkes elini taşın altına koymaya, milli birlik içerisinde üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduğunu açıklarken, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, destek mesajlarını yineledi. Programın kalıcı çözümler getireceğini düşünen Avdagiç, son yaptığı açıklamada enflasyonla mücadeleye destek olmak için yıl sonuna kadar üyelerine belge hizmetlerinde indirim uygulayacağını söyledi.

İTO Başkanı Şekib Avdagiç, 2018 yılı sonuna kadar üyelerine yönelik belge hizmetlerinde %10 indirim uygulama kararı aldıklarını duyurdu.

Enflasyonla mücadelede eksiksiz bir şekilde yer almaya hazır olduklarını belirten Avdagiç, 423 bin üye ile bu konuda diğer kurumlara örnek olmayı hedeflediklerini, aldıkları kararın bugünkü meclis toplantısında onaylandıktan sonra yürürlüğe gireceğini söyledi. Bedeli İTO tarafından belirlenen belge hizmetlerinde indirim uygulayacaklarını, bu indirim kapsamına ticaret sivil harçları ve bedelini kamunun belirlediği bazı hizmetlerin dahil olmadığını ifade etti.

Avdagiç, enflasyonla mücadele programının açıklandığı toplantıda hükümet yetkililerinin yanında, başta iş dünyasından ve meslek örgütlerinden önemli isimler olmak üzere, tüm ekonomik paydaşların işbirliği içerisinde hareket etmeyi arzuladığını dile getirdi.

Enflasyonun ekonomik bir canavar haline gelmeden yok edilmesi için elimize bir fırsat geçtiğini söyledi.

Türkiye’nin geçmişte enflasyondan çok çekmiş bir ülke olduğunu dile getiren Avdagiç, içerisinde bulunduğumuz süreçte enflasyonla mücadelede tek vücut olmayı çok anlamlı bulduğunu, hükümetimizin, firmaların ve milletin topyekun elini taşın altına koyduklarını ifade etti. 1970’li ve 1980’li yıllarda enflasyınla mücadelede birlik içerisinde olunmadığı için başarı sağlanmadığını düşünen İTO Başkanı, Albayrak tarafından açıklanan programın, herkesin katılımı ve üzerine düşeni yapması sayesinde başarılı bir sonuç getireceğini dile getirdi.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Haber kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle