Yatırım yapmaya başla!

İstanbul’da Yabancı Turistlere Yönelik Tanıtım ve Ağırlama Faaliyetleri Mayıs’ta Rekor Kırdı

Dünyanın dört bir yanından Türkiye’ye gelen turistlere yönelik tanıtım ve ağırlama faaliyetleri Mayıs ayında rekor seviyelere tırmandı. Faaliyet, Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) ve Türk Hava Yolları (THY) tarafından gerçekleştirildi.
İstanbul’da Yabancı Turistlere Yönelik Tanıtım ve Ağırlama Faaliyetleri Mayıs’ta Rekor Kırdı

TÜROB’dan gelen açıklamadan hareketle, TÜROB ile THY iş birliği kapsamında önemli bir tanıtım etkinliği gerçekleştirilecek. Mayıs ayının ilk 2 haftasında toplam 32 destinasyondan 500’ü aşkın tur operatörü ve seyahat acentesi üst düzey yöneticisi, İstanbul’da TÜROB üyesi olan otellerin ev sahipliği yaptığı otellerde ağırlandı.

Gerçekleştirilen organizasyonda İstanbul’un tüm turistik yerlerinin tanıtımının yanında, yabancı yöneticilerin İstanbul Havalimanı’na büyük ilgi göstermesi dikkat çekti.

Yabancı Yöneticilerin İstanbul Havalimanına Büyük İlgi Göstermesi Dikkat ÇektiOrganizasyona katılım gösteren heyetler megakentin yeni havalimanı ve İstanbul’un turistik yerleri hakkında bilgilendirildi. Özellikle yabancı tur operatörü ve seyahat acentelerindeki üst düzey yöneticiler İstanbul Havalimanı’na oldukça ilgi gösterdi.

Famtrip (aile gezisi) organizasyonlarında 15 günlük sürede şehir merkezi ve oteller koordinasyonu hedeflendi. Hamburg, Lagos, Napoli, Washington, Abidjan, Birmingham, Abuja, Uganda, Odessa, Kiev, Dublin, Riga, Saraybosna, Tiflis, Sofya, Londra, Priştine, Edinburgh, Helsinki, Manchester, Stockholm Kopenhag, Gotheburg, Oslo, Minsk, Talin, Vilnius, Varşova, Amsterdam, Budapeşte, Brüksel ve Lüksemburg gibi yerlerden tura katılım gerçekleşti.

TÜROB Başkanı Müberra Eresin, Ramazan ayının başta İstanbul’da turizmde yavaşlamanın görüldüğü bir dönem olduğunu vurguladı ve bu dönemi fırsata çevirmek için THY ile birlikte iyi bir girişimde bulunduklarını açıkladı.

TÜROB Başkanı Müberra Eresin İyi Bir Girişimde Bulunduklarını AçıkladıEresin ayrıca, davetli destinasyonlar arasında mümkün olduğunca pazar çeşitliliği yaratmaya çalıştıklarını da açıklamalarına ekledi. Konuşmasının devamında “İşlerimizin azaldığı bu dönemi verimli bir şekilde kullanarak ülkemiz ve şehrimiz tanıtımına önemli bir katkı sağladığımıza inanıyoruz. Bizlere bu kadar büyük hacimli bir işte destek olan tüm üyelerimize içtenlikle teşekkür ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Müberra Eresin ayrıca, TÜROB olarak yalnızca bu dönemde değil, her dönem tanıtım faaliyetleri gerçekleştirdiklerini aktardı. Son zamanlarda tanıtım trafiğinin hızlandığını aktarırken, kendi girişimlerinin yanı sıra özellikle yabancı turizmcilerin İstanbul’a olan ilgilerinde önemli bir yükseliş olduğunu, bunun son dönemlerdeki organizasyonlarda gözlenebildiğini bildirdi. Ayrıca katılımcıların İstanbul Havalimanı’na gösterdiği büyük ilgiden de söz etti.

Bunlara ek olarak geçtiğimiz aylarda TÜROB’un eski Başkanı Timur Bayındır, 2019 yılında turist sayısında ve buna bağlı olarak gelir miktarında artış beklediklerinden bahsetmişti. Turizm sektöründen beklentilerini dile getiren Bayındır, bu artış oranının %10-12 arasında olacağının tahmininde bulunmuştu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Turizm kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum