Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İsrail’in En Büyük Bankası Kripto Para Ticareti Sunacak

İsrail merkezli yatırım bankası Leumi, müşterilerine kripto para ticaretini sunmaya hazırlanıyor. Banka bunun için Paxos ile ortaklık kurdu.
İsrail’in En Büyük Bankası Kripto Para Ticareti Sunacak
Son Güncelleme: 
Yorum

1902 yılında kurulan İsrail’in en büyük bankası Leumi, ülkenin kripto para ticareti sağlayan ilk bankası olmaya hazırlanıyor. Bankanın dijital platformu Pepper Invest, ABD blok zinciri girişimi Paxos ile kurduğu ortaklığın ardından müşterilerine kripto para deneyimi sunacağını açıklamış oldu.

İlk etapta Pepper Invest müşterileri için yalnızca Bitcoin ve Ethereum ticareti yapmak mümkün olacak. Açıklamada düzenleyiciden izin beklendiği ve bu nedenle bir lansman tarihi belirlenmediği kaydedildi.

Pepper, müşterilerin vergi karmaşıklıklarını yönetmesine gerek kalmaması için İsrail Vergi Dairesi’nin yönergelerine göre vergi toplayacağını belirtiyor.

Vergi Düzenlemelere Uygun Toplanacak

Pepper ile kullanıcılar, kripto para birimlerini rekabetçi bir fiyatla alıp satabilecekler ve bu da onu İsrail’deki ilk bankacılık platformu ve bu hizmeti sunan dünyadaki birkaç bankadan biri haline getiriyor. Leumi müşterileri de yakın gelecekte ilgili hizmetlerden yararlanabilecek.

Kripto para birimlerinin alım ve satımı, tüketicilere kolayca erişim imkanı sağlayacak Pepper Invest ticaret hesabı aracılığıyla sunulacak.

Pepper, satış işlemi ve ardından cari hesapta NIS’e geri dönüştürme sırasında İsrail Vergi Dairesi’nin gereksinimlerine uygun olarak vergi toplayacak ve müşterilerin vergi sorunlarıyla kendilerinin uğraşmak zorunda kalmamasına olanak tanıyacak.

Küresel finans sektörünün dijital varlıklara karşı tutumu, piyasanın geleceği için olumlu bulunuyor. Daha önce Singapur merkezli DBS, işletmeler için kripto ticaret hizmeti sunmaya başlamıştı. Banka bu yıl sonuna kadar kripto hizmetini perakende müşteriler için sunmayı planlıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu