Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İş Bankası 33 Milyar TL’lik Borçlanma Aracı İhracının Detaylarını Açıkladı

İş Bankası SPK tarafından onaylanan yapılandırılmış borçlanma araçları ihraç belgesini paylaştı.
İş Bankası 33 Milyar TL’lik Borçlanma Aracı İhracının Detaylarını Açıkladı
Son Güncelleme: 
Yorum

Türkiye İş Bankası, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yurt içinde borçlanma aracı ihraç limiti ile ilgili gelişmeleri yayımladı. Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK), 08.12.2021 tarihinde yurt içinde 33 milyar Türk lirası nominal değere kadar farklı tür ve vadelerde TL cinsinden borçlanma aracı ve yapılandırılmış borçlanma aracı ihraç edilmesine ilişkin başvurularını onayladığı belirtildi.

Söz konusu tutarın 30 milyar TL’sinin borçlanma aracı, 3 milyar TL’sinin belirtilen satış türlerinden sadece nitelikli yatırımcıya satış ile ihraç edilebilecek yapılandırılmış borçlanma aracı ihracına ilişkin olduğu söylendi. SPK’nın onayladığı ihraç belgesi ise KAP’ta ek olarak sunuldu.

İş Bankası C Grubu hisseleri ISCTR günü güçlü kazançla bitirmeye yöneldi.
İş Bankası Hisseleri 8,42 TL
Kaynak: Paratic Piyasalar

Saat 17.00’de %6,06 artıda işlem gören paylar, gün içinde rekor seviyeye yükseldi. 8,42 liradan fiyatlanan İş Bankası hisseleri saat 15.40’ta 8,51 ile tüm zamanların en yükseğini kaydetti.

1.287.409.051 TL işlem hacmine sahip banka hisseleri, tavan fiyatı gördükten sonra haftalık getirisini %13’ün üzerine taşıdı. 4 haftalık işlem döneminde yatırıcısına %32 kazandırırken, bir yıllık getirisi %29 ile daha ılımlı düzeyde oldu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu