Yatırım yapmaya başla!

Ikea Hindistan’daki İlk Mağazasını Açtı!

İsveçli mobilya perakendecisi Ikea, Hindistan’daki ilk mağazasını açtı. Detaylar haberimizde;
Ikea Hindistan’daki İlk Mağazasını Açtı!

Uzun süredir Hindistan pazarına girmeye hazırlanan Ikea, sonunda ülkedeki ilk mağazasını açtı. Ülkedeki 1.5 milyar dolarlık yatırımın ve açılacak 25 mağazanın bir parçası olarak bugün Haydarabad’da açılan Ikea şubesi, Hintli tüketicilere uygun şekilde organize edilerek faaliyete başlatıldı.

İlaveten, yabancı kaynakların verdiği bilgilere göre Hintli tüketiciler Ikea’nın fiyatlarını epey makul bulduklarını anlattı. Medyanın sorularına yanıt veren vatandaşlardan R. Naresh, Haydarabad’a gelmeden önce Ikea’yı hiç duymadığını söyledi.

İsveçli mobil perakendecisi hakkında; “büyük bir mağaza” tanımını yapan adam, eşi ve küçük oğluyla girdiği mağazadaki fiyatların epey uygun olduğunu aktardı.

Ikea Hindistan’daki İlk Mağazasını Açtı!Ve bu durumu; “bir kanepe bakıyoruz, dışarıdaki fiyatlar 15 bin ya da 16 bin Hindistan rupisi iken, burada yalnızca 11 bin Hindistan rupisi değerindeler” sözleriyle açıkladı. Bu noktada; fiyatın ortalama yıllık maaşın 2 bin dolardan daha az olduğu büyük bir yeni pazar olan Hindistan’a girerken İsveçli zincirin kilit noktası olduğu bildirildi.

Keza Haydarabad mağazasında satışa sunulan 7500 parçadan yaklaşık 1000 tanesinin 200 Hindistan rupisinden (3 dolar) daha düşük olduğu söylendi.

Ikea Hindistan Pazarına GirdiÇünkü uzun süredir Hindistan pazarına girmeye hazırlanan Ikea’nın ürün yelpazesinin çoğunu Hintli tüketicilere uygun hale getirdiği biliniyordu. Mesela; birçok Hintlinin mobilyalarını yerel marangozlara yaptırdığı bilindiği için Ikea burada iş modelini değiştirerek, mağazada ürün montajı yapabilecek 150 çalışan bulundurmuş.

Haybaradad mağazasının yöneticilerinden John Achillea da bunu; “herkesin gelebileceği kadar düşük fiyatlara sahibiz, buradayız çünkü Hintlilerin önce ailelerini, daha sonra da evlerini sevdiklerini biliyoruz” diyerek anlattı.

Açılıştan yalnızca 2 saat sonra CNNMoney’e konuşan Achillea, o zamana kadar gelen müşteri sayısının 3 bin civarında olduğunu söyledi. Alışveriş yapanların bir kısmı Ikea’yı ilk kez görenlerden oluşurken bir kısmının da markayı bilip ülkeye girmesini bekleyenlerden oluştuğu kaydedildi. Hindistan’ın yabancı yatırımcılar üzerindeki kısıtlamaları nedeniyle uzun süredir pazara giremeyen Ikea’nın sonunda zincirleri kırması dikkat çekti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum