Yatırım yapmaya başla!

Hublot’un Nelson Mandela Onuruna Tasarladığı Şık Saat

Hublot’un Nelson Mandela Onuruna Tasarladığı Şık Saat

Bugün sizlerle dünyanın en ayrıcalıklı tasarımlarından birini paylaşacağım. 1980 yılında kurulan İsviçreli lüks saat üreticisi Hublot, kendi gibi dünya çapında özel olan bir isme tasarladığı lüks saatle görücüye çıktı. Bu isim Güney Afrika Cumhuriyeti’nin ilk siyahi devlet başkanı Mandela, yani halkın ona seslendiği isimle Madiba! Classic Fusion House of Mandela olarak adlandırılan zaman göstergesi hem üreticisi hem de sembolize ettiği isimle dikkat çekici niteliklere sahip.

Tam ismi Nelson Rolihlahla Mandela olan siyahi lider, 1994 yılında tüm halkın ilk kez katıldığı seçimlerde başkan olarak seçilmiştir. Bilge isim, girişimleri ve düşünceleriyle yalnızca Afrika’yı değil; tüm dünyayı etkilemeyi başarmıştır. Irkçılığa ve ayrımcılığa karşı mücadele eden Mandela, başarıları sayesinde birçok önemli ödül almaya da hak kazanmıştır. Bunların içinde en göze çarpansa 1993 yılında De Klerk ile birlikte aldığı Nobel Barış Ödülü.

Elbette Madiba’yı birkaç cümleyle anlatmak mümkün değil. Aslına bakılırsa Hublot gibi özel bir markanın Mandela için tasarım yapması, onun dünya çapında nedenli bir öneme sahip olduğunu kanıtlıyor. Tamamen Afrika’yı sembolize eden motiflerle süslenen tasarım, gerçekten göz alan özelliklere sahip. Ne dersiniz, bu etkileyici tasarıma daha yakından göz atalım mı?

İşte karşınızda Madiba anısına üretilen enfes tasarım!

Hublot’tan Şık Bir Kol Saati “Classic Fusion House of Mandela”

Nelson Rolihlahla MandelaÖncelikle bu tasarımın Hublot ile House of Mandela’nın ortak çalışması sonucunda ortaya çıktığını söyleyeyim. House of Mandela, birçok vakfa yardımı dokunan ve Güney Afrika’daki eğitimi iyileştirmeye çalışan bir kurumdur. Bu saatten elde edilen gelirin de House of Mandela isimli kurulaşa bağışlanacağı açıklanmıştır. Saatin özelliklerine dönecek olursak; üründen yalnızca 95 adet tasarlandığını söyleyebiliriz. Bu sayı, siyahi liderin öldüğü yaşı temsil etmektedir. Ayrıca, The watch House of Mandela’nın hem erkek hem de kadın versiyonu olduğunu da belirteyim.

Hublot'tan Şık Bir Kol Saati "Classic Fusion House of Mandela"Erkekler için tasarlanmış versiyon 45 milimetreyken; kadınlara özel olan saat, 42 milimetrelik yapısıyla dikkat çekiyor. Ayrıca kadınlara özel olan saatin çerçevesinde 1.5 karatlık 35 adet elmas bulunuyor. Ürünlerin diğer özellikleri ise tamamen aynı. Saatin üzerindeki desen bir arının açılmış kanatlarını simgelemektedir. Bu da Mandela’nın isminde yer alan Rolihlahla’nın, Afrika dilinde arı anlamına gelmesinden kaynaklanmaktadır. Ayrıca Rolihlahla’nın bir diğer anlamı da “statükoya karşı çıkacak kadar cesur olan” manasına gelmektetir. Arının yayılan kanatlarıysa, Mandela’nın soy ağacını temsil ediyor.

Hublot'tan Şık Bir Kol Saati "Classic Fusion House of Mandela"Saatin arka kısmında ise Afrika haritası üzerinde bir el silueti göze çarpıyor. Bu tasarımın yanında da Mandela’nın sürekli tekrarladığı sözü “It’s in our hands” yani “her şey bizim elimizde” cümlesine yer verilmiş. Sonuçta bu anlamlı tasarımın fiyatı 30.900 dolar olarak belirtiliyor. Ancak yukarıda da dediğimi gibi, tasarımdan elde edilen gelirler House of Mandela kuruluşuna bağışlanacak. Nihai olarak, yalnızca 95 adet olan Classic Fusion House of Mandela’nın, hayır yapmak isterken aynı zamanda şık olmayı da göz ardı etmeyen kişiler tarafından seve seve satın alınacağını tahmin ediyorum.

Dünya tarihine damgasını vuran Mandela, son nefesine kadar sürekli özgürlüğe giden yolun bekçisi olmuştur. 2013 yılında hayata gözlerini kapatan siyahi lider, asla ölmeyecek olan düşüncelerini dünyaya miras bıraktı. Ben bu tasarımı onun adına yapıldığı için gerçekten anlamlı buluyorum. Peki, Hublot’un bu üretimi hakkında sizin fikriniz nedir?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Moda kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum