Yatırım yapmaya başla!

Hong Kong’un Yeni Konut Politikaları Gerilimi Azaltabilir Ama Kargaşaya Çare Olamaz

Hong Kong’un yeni konut politikalarının bazı gerginlikleri azaltabileceği ancak şehirdeki sosyal huzursuzluğa çare olamayacağı söylendi.
Hong Kong’un Yeni Konut Politikaları Gerilimi Azaltabilir Ama Kargaşaya Çare Olamaz

Emlak danışmanlığı şirketi JLL’nin başkanı olan Joseph Tsang, Hong Kong’un yeni konut politikası paketinin bazı gerginlikleri azaltabileceğini ancak şehirdeki sosyal huzursuzluğa çare olmasının olası görünmediğini söyledi.

Hong Kong’un tartışmalı lideri Carrie Lam, geçtiğimiz haftaki yıllık politika konuşması sırasında bir dizi konut politikası tanıtmış, yeni önlemler Lam’in beş aydır devam eden gösterilerde sarsılan güveni telafi etme çabaları arasında gelmişti.

ABD’li ticari emlak hizmetleri şirketi JLL’de Hong Kong ticaretinin başkanı olan Joseph Tsang, işte bu yenilikleri ele alarak dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Hong Kong’un Yeni Konut Politikası Yenilikleri“Hükümet, gerilimi siyasetten konut alanına yönlendirmeye çalışıyor ve bu başarılı bir taktik mi yoksa ilerlemek için doğru bir yol mu olduğu konusunda o kadar emin değilim” diyen Tsang, konutun büyük sorunlardan biri olduğunu ancak sorunlarının bazılarının konut sorunuyla hiçbir ilgisinin olmadığını dile getirdi. Politikaların bir dereceye kadar genç neslin çoğundan gelen umutsuzluk hissini dengelemeye yardımcı olabileceğini sözlerine ekledi.

İş dünyası liderleri ve politikacılar, genişleyen servet açığı ve konut satın alınabilirliğinin, finans merkezinin siyasi krizini destekleyen kilit sosyal konular arasında olduğunu öne sürmüşlerdi.

Hong Kong’un Yeni Konut Politikası  Kargaşaya Çare OlamazNitekim Hong Kong’daki kiralık fiyatlar New York, Paris ve Singapur’daki fiyatları aşmıştı. Carrie Lam de konuşmasında duyurduğu politikalarla artık Hong Kongluların konut sorunu ile uğraşması gerekmeyeceğini açıklamıştı.

CK Asset Holdings, Henderson Land Development, Sun Hung Kai Properties ve New World Development olmak üzere dört büyük Hong Kong geliştiricisinin hisseleri Çarşamba günkü duyurunun ardından düşüş yaşamıştı. Küresel ticari emlak hizmetleri şirketi Colliers’den Hannah Jeong, girişimlerin düşük gelirli hanehalkları için yaşam kalitesini arttırmada iyi bir adım olabileceğini söyledi.

Lam’in politikalarının, ilk kez ev alacaklara mülkün değerinin yüzde 90’ını ödünç almalarına olanak sağlayacağı belirtilmişti. Bu daha önceki yüzde 60 oranından daha fazlaydı. Jeong eşiğin artışının geliştiricilere artık küçük birimler yerine daha makul boyutlarda birimler inşa etme fırsatı vereceğini söyledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Gayrimenkul kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum