Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Hindistan’ın WazirX Borsası Bankacılık Yasağını Aşacak Anlaşma Yaptı

Hint bankaları, mahkemenin kripto firmalarıyla iş yapmalarına izin veren kararına uyum sağlamakta ağır kalıyor.
Hindistan’ın WazirX Borsası Bankacılık Yasağını Aşacak Anlaşma Yaptı
Son Güncelleme: 
Yorum

Hindistan’ın önde gelen özel bankası Kotak, kripto topluluğuna kapılarını açan ilk banka oldu. Bankacılık devi, önde gelen kripto borsası WazirX ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Hint bankalarının son 8 aydır kripto ödemelerini ve para çekme işlemlerini dondurduğu göz önüne alındığında, iki taraf arasındaki ortaklık kripto topluluğu için büyük bir atılım olarak görülüyor.

WazirX, borsada işlem gören yatırımcılara para almak ve ödemek için kullanılabilecek Kotak’ta kullanabilecekleri hesaplar açtı. Hesaplar henüz faaliyete geçmedi ancak KYC ve bazı testlerin sürdüğü bildirildi.

Hindistan’daki özel bankalar, düzenlemelere ilişkin netlik eksikliğini öne sürerek kripto platformlarıyla iş yapmayı reddediyor. Söz konusu RBI genelgesi, Hindistan Merkez Bankası’nın bankalara hizmet sunmaktan kaçınmalarını emrettiği 2018 yılına kadar uzanıyor.

Genelge daha sonra Yüksek Mahkeme tarafından Mart 2020’de iptal edilerek bankaların hizmet sunmalarına izin verildi. Ancak, bankaların uygulamaları üzerinde fazla etkisi olmadı.

WazirX ile popüler bankacılık devi Kotak arasındaki en son ortaklık, yapım aşamasındaki pozitif kripto düzenlemelerine işaret ediyor. Hükümetin devam eden kış meclis oturumu sırasında kripto para yasasını değerlendirmesi bekleniyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu