Yatırım yapmaya başla!

“H” Harfi Şeklinde Tasarlanan Modern Bir Ev: “Fray Leon House”

“H” Harfi Şeklinde Tasarlanan Modern Bir Ev: “Fray Leon House”

Mimarlık dünyası hızlı bir şekilde gelişmeye ve değişmeye, her seferinde de bizi şaşırtmaya devam ediyor. Sizlerin de bu durumun yeterince farkında olduğuna eminim. Zira çevrenizde yükselen yeni yapıların hiçbirisinde eskilerden eser yok. Anlayacağınız çimenlerde el ele tutuşup pembe panjurluların hayalini kuranların modası çoktan yol aldı. Ama bugün sizlere sunacağımız tasarımın, her enteresanlığa alışık olan sizleri fazlasıyla şaşırtacağından eminim.

Yolumuz bu kez de Şili’ye düşüyor. İsmini “Dünya’nın bitimi” kavramından alan, Güney Amerika’nın batı ucunda dikine bir şerit gibi uzanan okyanus ülkesine… Şili tarih boyunca çok farklı serüvenler yaşadı. Bu durum da kuşkusuz en çok renkli kültürüne yansıdı. Eski yapıların yanın yükselen modern evlerse, Şili’nin gökkuşağına benzer dünya anlayışına yeni renkler katmaya devam ediyor. Tıpkı Fray Leon House isimli bu modern ev gibi. Bu ilginç tasarım fikri, görenlerin aklını başından almaya fazlasıyla yetiyor. Şili’de bulunan Fray Leon House, “H” harfi şeklindeki tasarımı ile bizleri fazlasıyla şaşırtan lüks bir rezidanstır. Bu ev, doğru yerde ve doğru tarzda olması ile dikkatleri üzerine çekmeyi fazlasıyla başarıyor. Şimdi dilerseniz birlikte, bu lüks evin içinde ve dışında minik bir gezintiye çıkalım.

İşte karşınızda “H” harfi tasarımıyla dikkatleri üzerine çeken ilginç ev:

57STUDIO Tarafından Tasarlanan Fray Leon House Kusursuz Bir Konuma Sahip

57STUDIO Tarafından Tasarlanan Fray Leon House Kusursuz Bir Konuma SahipÖncelikle rezidansın 57STUDIO tarafından tasarlandığını belirtelim. Bu rezidans, etrafını çevreleyen yaşlı ağaçların huzurlu ve sessiz dinlenme yeri haline getirdiği Santiago’nun doğusuna yerleştirilmiştir. “H” şeklinde düzenlenip, ilk seviyesi yerli bir Peumo civarında inşa edilmiştir. Ayrıca burada avokado ağacı ve özellikle batı kanadında yaşlı serviler de bulunmaktadır.

DÜNYANIN EN TUHAF 10 EVİ İÇİN TIKLAYIN.

Kuzeyde bulunan teras aracılığı ile batı kanadındaki bahçeye ulaşılmaktadır. Ziyaretçilerin eve daha rahat ulaşmalarını sağlamak için de döşemeli bir kordon inşa edilmiştir.

Fray Leon House Tam Anlamıyla Farklı Bir Tasarım ÜrünüdürŞili’deki Fray Leon House, bizlere mimarlık dünyasının asla uyumadığını göstermekte. Tasarım fikirleri, eğilimleri, çılgın mimari tarzları; her gün yaşanacak yerleri düşümüzde canlanan çağdaş mimariyle bir araya getirmektedir.

Evin Tasarımcısı 57STUDIO Sıra Dışı Bir Vizyona Sahip

Evin Tasarımcısı 57STUDIO Sıra Dışı Bir Vizyona SahipSadelik ve iyi tasarım özelliği, bizlere bu evin içerisinde de tam istediğimiz bir konsept özelliği sunmuştur. 57STUDIO, birçok projede yer alan 2002 yılında Şili’de kurulmuş bir mimarlık firmasıdır. Bu mimarlık şirketi, oldukça iyi tanınmakta ve olağanüstü vizyonlarını paylaşmak için insanları atölye çalışmalarına davet etmektedir. Onların çalışmaları, yapıların ve bu yapıların doğal ya da yapay bağlamı arasındaki ilişkiyi, kendi fiziksel sınırlarının ötesine yayılan mimari anlatım yoluyla en üst düzeye çıkarma amacı taşımaktadır. Sonuç olarak Fray Leon House, mimari becerinin bir başka mükemmel örneğidir. Bu ev 57STUDIO firmasının vizyonunu göstermektedir.

Ev, sanki İngilizce’de “cennet” anlamına gelen “heaven” kelimesinin ilk harfi olan “h” harfinden esinlenilerek tasarlanmış gibi görünüyor. Kusursuz bir doğanın içerisine yerleştirilmiş olağanüstü bir tasarıma sahip bu evde, huzurlu ve sessiz bir şekilde yaşam deneyimi herkes için kusursuz olacaktır. Ama önemli olan sizin fikriniz. Biz bu evi başarılı mimariler sınıfına gönül rahatlığıyla yerleştirebiliriz, peki ya siz? Sorumuzun cevabı ile birlikte bu ev hakkındaki düşünce ve yorumlarınızı da bizlerle paylaşırsanız, seviniriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Gayrimenkul kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum