Yatırım yapmaya başla!

Guinness 64 Yıl Sonra ABD’deki İlk Bira Fabrikasını Açıyor!

Guinness, 60 yılı aşkın süre sonra ABD’deki ilk fabrikasını açacağını duyurdu. İşte detaylar;
Guinness 64 Yıl Sonra ABD’deki İlk Bira Fabrikasını Açıyor!

1756 yılında Arthur Guinness’in Dublin’de kurmuş olduğu köklü bira markası, yıllar sonra ABD’de ilk fabrikasını açacağını duyurdu. 1997’de Guinness ile Grand Metropolitan’ın birleşmesiyle oluşan dünyanın en büyük alkollü içki üreticisi Diageo, Perşembe günü yaptığı açıklamada Baltimore yakınlarında açılacak bira fabrikasının bir ziyaretçi merkezi, 270 kişilik bir restoran ve bir de bar içereceğini belirtti.

İlaveten; 80 milyon dolar yatırımla açılacak fabrikanın aşağı yukarı 200 kişiye istihdam yaratacağı söylendi. Diğer taraftan; yeni açılacak fabrikada siyah bira üretimi değil lager bira üretimi yapılacağı kaydedildi.

ABD’li ulusal ticaret derneği Beer Institute’nin 2016’daki raporuna göre; ülkenin içki endüstrisinin her yıl ekonomiye 250 milyar dolardan fazla katkı sağladığı aktarıldı.

Guinness Baltimore’da 80 Milyon Dolarlık Fabrika Açıyor! Fakat genç tüketicilerin Avrupalı markalara ya da yerel olarak üretilen butik biralara yöneliminden dolayı, sektörün hızlı bir değişim içinde olduğu da vurgulandı. Konuyla ilgili açıklama yapan Diageo; ABD’nin dünyadaki en dinamik ve heyecan verici bira pazarı olduğunu, kendilerinin de bu harekete daha yakın olmak istediklerini dile getirdi.

Ayrıca ABD’de bir bira fabrikasına sahip olmalarının, eğilimleri daha iyi anlayabilmelerine ve trendlere daha hızlı yanıt verebilmelerine yardım edeceğini söyledi.

Guinness Baltimore’da Bira Fabrikası AçıyorBu hamlenin şirketin daha küçük üniteler halinde üretim yapıp, pazara daha hızlı bir şekilde sunmalarına olanak tanıyacağını da aktaran Diageo; Guinness’in ABD’deki fabrikasının şirkete pek çok yönden katkı sağlayacağını bildirdi.

Sonuçta halihazırda 49 ülkede üretim yapan Guinness şimdiye kadar ABD’de sınırlı bir paya sahipti. Öyle ki firmanın ABD’deki fabrikası New York’ta 1949 ile 1954 yılları arasında kısa bir süreliğine faaliyet göstermişti.

Yani Guinness’in 60 yıldan daha uzun bir sürenin ardından ABD’de fabrika açma kararı, haliyle yankı uyandırdı. İlaveten; Guinness’in 80 milyon dolarlık yatırımla açacağı fabrikasını, Maryland eyaletinin en büyük şehri Baltimore’da açacak olması da dikkat çekti. Çünkü Baltimore her yıl 1.5 milyon turistin ziyaretini alan bir şehir olarak biliniyordu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum