Yatırım yapmaya başla!

Greenpoint Technologies ve Kusursuz Boeing 747-8

Greenpoint Technologies ve Kusursuz Boeing 747-8

Lüks jetleri sevmeyen çok az sayıda insan vardır, sanırım. Hele bir de 20. yüzyılın teknolojik olanaklarıyla üretilmiş unsurları düşünecek olursak, pahalı ürünlerin herkes tarafından hayranlıkla karşılanacağı kesin. Mesela; sıcak havaların kendini gösterdiği şu günlerde, ailenizle birlikte dünyanın bir ucuna tatil planı yaptınızı düşün. Ulaşımda yaşanacak sıkıntılı anların düşüncesi bile, keyfinizi kaçırmaya yetecektir. Buraya kendinize ait, kişiye özel tasarlanmış bir Boeingle gitmenin ayrıcalığını düşünebiliyor musunuz?

Dilerseniz “kişiye özel” kavramını hangi nedenle kullandığımızı açıklayalım. Zira, uçağın modeline aşina olanlar, kişiye özel kavramının bu uçak modeliyle birleşmesine şaşırmış olabilirler. Yazımızın konusunu oluşturan uçak, aslında 450 yolcu taşıma kapasiteli bir Boeing 747-8. Bu uçak gelen talep üzerine, Greenpoint Technologies tarafından özel olarak tasarlanıyor ve ayrıcalıklı bir taşıt haline dönüştürülüyor. Peki, dünyaca ünlü olan tasarım şirketi bu uçağı hangi ayrıcalıklarla detaylandırdı?

İnanın bana sadece tasarımına 260 milyon dolar harcanan uçağın özelliklerini öğrendiğinizde, bundan sonra bineceğiniz uçak ne kadar lüks olursa olsun, bu özel tasarımın gölgesinde kalacaktır. Dilerseniz, Greenpoint Technologies imzası taşıyan Boeing modeline ve ayrıcalıklarına birlikte göz atalım.

İşte karşınızda çağımızın ötesinde lüks olanaklara sahip özel uçak:

Greenpoint Technologies’un Kusursuz İç Tasarımı

Greenpoint Technologies'un Kusursuz İç Tasarımıİsmi açıklanmayan özel bir müşteri için tasarlanan bu uçak, Boeing firmasından 450 yolcu taşıma kapasitesine sahip ticari bir uçak olarak satın alınmış. Daha sonra Greenpoint Technologies tarafından üzerinde yapılan çalışılmalarla kişiye özel hale getirilmiştir. Greenpoint Technologies firması, Boeing Business Jet klasmanındaki uçaklarda tamamlayıcı merkez olarak işlev görüyor. Bu firma, sunmuş olduğu 747-8 model uçak ile görenleri şaşkınlığa uğratmayı başarmış. Zira bu uçağın iç tasarımı, kelimenin tam anlamıyla kusursuz.

Greenpoint Technologies'un Kusursuz İç TasarımıAirbus A380’den sonra dünyanın en büyük 2. uçağı olarak gösterilen 747-8’in yaklaşık 445 metrekare kabin boşluğuna sahip olduğu bilinmektedir. Bu ölçüler de oldukça geniş bir alanın uçakta var olduğunu göstermektedir. Nitekim içerisinde geniş bir lobisi, özel tasarlanmış rafları, televizyonu ve hatta bir konferans odası bile bulunan 747-8, bir uçaktan ziyade bir saray mahiyetinde tasarlanmıştır. Dahası Greenpoint Technologies’in 3 senelik sıkı çalışması sayesinde tasarlanan bu uçağın arka tarafına da yolcuların rahatça uyuyabilmesi için özel üretim olan ranzalar yerleştirilmiş.

Greenpoint Technologies'un Kusursuz İç TasarımıTüm mobilyaları ve detayları en yüksek kalitede materyaller kullanılarak imal edilmiş olan bu uçağın fiyatı ise yaklaşık 350 milyon dolar olarak biliniyor. Ancak bu fiyat 747-8’in Greenpoint Technologies tarafından tasarlanmadan önceki fiyatı! Yani özenli ve itinalı bir çalışmanın karşılığı olan yaklaşık 260 milyon dolar ile birlikte, yeni 747-8’in fiyatı yaklaşık 625 milyon dolara yükseliyor. Neticede yarım milyar dolardan daha pahalı olan uçağın alıcısının ismi hala açıklanmazken, hangi lüks tutkunu milyonerin böyle uçuk bir sipariş verdiği akıllarda soru işareti olarak kalıyor.

Peki, bu uçağın tasarımı ve belki tasarımından da daha öne çıkan yüksek fiyatı hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Örneğin ben; milyar dolarlara sahip olsam bile, böyle bir uçak satın almayı düşünmezdim, ya siz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum