Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Grayscale’in Ethereum Varlıkları 6.7 Milyar Dolara Ulaştı

Şirketin yönetiminde 3,1 milyondan fazla ETH bulunuyor.
Grayscale’in Ethereum Varlıkları 6.7 Milyar Dolara Ulaştı
Son Güncelleme: 
Yorum

Dünyanın en büyük kripto varlık yöneticisi Grayscale, bugün şirketin yönetiminde yaklaşık 6,7 milyar dolarlık Ethereum’a sahip olduğunu duyurdu. ABD merkezli kripto hizmetleri sağlayıcısı, yönetim altında toplam 3,1 milyon ETH’ye sahip olduğunu belirtiyor.

Resmi verilere göre şirketin yönetilen dijital varlıklarının toplam değeri 46,4 milyar dolara ulaştı. Varlık yöneticisi şu anda yaklaşık 38,2 milyar dolar değerinde 650.000’den fazla Bitcoin’i yönettiği için Bitcoin, Grayscale’in en büyük kripto para varlığı olmaya devam ediyor. Ethereum ise bu sıralamada ikinci sırada yer alıyor.

Ethereum Alımları Hız Kazandı

Ethereum Alımları Hız Kazandı
Kaynak: Grayscale

Grayscale, bu yılın ilk iki ayında Ethereum birikimini hızlandırdı. Aralık 2020’de Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein, Ethereum ile ilgili yatırım ürünlerine artan kurumsal ilginin altını çizdi. Ek olarak, şirket yakın zamanda ETH’nin yaklaşmakta olan ağ yükseltmesinin potansiyel faydalarını vurgulamak için Ethereum hakkında bir rapor yayınlamıştı.

Grayscale, Bitcoin ve Ethereum dışında, Litecoin, Bitcoin Cash, Ethereum Classic yatırım ortaklığı ve Stellar Lumens dahil olmak üzere çok çeşitli yatırım ortaklarına sahiptir. Grayscale son olarak şirketin Chainlink’in eklenmesiyle dijital büyük sermaye fonunu yeniden dengelediğini duyurdu.

Bitcoin ve Ethereum, Grayscale’in yönetim altındaki toplam kripto para varlıklarının %90’ından fazlasını oluşturuyor ancak şirket, tekliflerini genişletmek için kısa süre önce beş yeni dijital para yatırım ortaklığı daha kurdu.

Grayscale’in Ethereum varlıklarının toplam değeri ile beraber fiyat da yukarı yönde hareket etti. Kripto para 3 Nisan’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.152 dolar seviyesine ulaştı. ETH an itibariyle 2.000 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%